OptisyeninSesi
OptisyeninSesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Çocuk ve Gözlük

Araştırmalara göre her beş çocuktan birinde görme kusuru vardır ve gözlerin zayıflığını düzeltmek için gözlük takmak zorundadır. Bu çok önemlidir, çünkü beden gelişmeye devam etmektedir. Zamanında alınacak uygun önlemler ile bu sorun giderilebilir.

05 Temmuz 2017 - 22:04 'de eklendi ve 1433 kez görüntülendi. A+A-

Çocuk ve Gözlük

Yaklaşık beş çocuktan birinin görme kusuru vardır.

Bir çocuğun takacağı gözlük ile, kusurlu görme düzeltilebilir. Ancak çocuğunuzun bir görme bozukluğu çekip çekmediğini nasıl tespit edersiniz? Doğru gözlüğü nasıl buluyorsunuz? Çocuğunuz gözlüğe ihtiyacı var mı?

Bir çocuğun gözlüğü ne zaman gerekli?

Araştırmalara göre her beş çocuktan birinin görme kusuru vardır ve gözlerin zayıflığını düzeltmek için gözlük takmak zorundadır. Bu çok önemlidir, çünkü beden gelişmeye devam etmektedir. Zamanında alınacak uygun önlemler ile bu sorun giderilebilir.

Öncelikli olarak, görsel bir testin yapılması önerilir. Bununla birlikte, gözlerle ilgili bir sorun olup olmadığını kendiniz belirleyebilir ve gerekirse bir doktora danışabilirsiniz. Çocuğunuz çok sık gözlerini kırpıyorsa, gözlerini ovalıyorsa ya da özellikle ışığa duyarlı bir durumu varsa, bu görme bozukluğunun bir işareti olabilir. Bir diğer belirginlik, nesnelere olan uzaklığın yanlış değerlendirilmesidir.

Çocuğu ikna etmek

Her çocuk gözlük takmak konusunda heveslidir. Biraz daha ileri yaşlardaki bir çocuğa, çok daha seçici kelimeler kullanmalısınız. Çocuk gözlükleri çok çeşitli renklerde mevcuttur. Çerçeve üzerinde çocuklara uygun ve onları heveslendirecek desenli olanları mevcuttur. Çocuğunuz için çerçeve seçiminde, hangisinin daha iyi olduğuna karar vermesine izin verin.

Çerçeve ve gözlük

Çocukların hareketlidir, gözlükler buna göre dayanıklı olmalıdır. Hafif bir çerçeve olup, aşınmaya dayanıklı olmalıdır. Çerçeve basınç noktası yaratmamalıdır. Metal ve plastiklerin uygun malzemeler olduğu kanıtlanmıştır. Bununla birlikte, metal çerçeveler yalnızca çocuğunuzun herhangi bir cilt alerjisi yoksa uygundur.

Bebekler için plastikten yapılmış, lastik bir bantla donatılmış gözlük çerçeveleri bulunmaktadır.Bu tip gözlükler rahat ve oldukça güvenli bir şekilde yüze oturmaktadır. Yumuşak kaplamalar, basınç noktalarının oluşmasını engeller.

Gözlük, burun köprüsünde geniş bir destek yüzeyi oluşturmalıdır. Bu, camların ağırlığının eşit dağılımını ve doğru baskı oluşmasını sağlar. Plastikten yapılmış camlar kırılmaz ve camdan daha hafiftir. Bir çarpışma durumunda çocuğunuzda herhangi bir yaralanma riski bulunmamaktadır. Bununla birlikte, yüzey daha hassastır – düzenli kontroller önemlidir, böylece görünürlük çizilmelerden etkilenmez.

Dış Görünüş

Bir çocuk gözlüğü, karşıdan bakıldığında çerçeve şekli yüz hatlarının dışına çıkmamalıdır. Yüz şekli çocuklarda olduğu kadar yetişkinlerde de farklılık gösterdiğinden çeşitli şekillerde gözlükler vardır. Bir gözlükçü bu konuda tavsiyelerde bulunabilir.

Gözlüklerin mükemmel oturduğundan ve çocuğunuzdan etkilenmeyeceğinden emin olmak için birkaç model denemek gerekmektedir. Çocuğunuz hala büyüyor, bu nedenle uygunluğun düzenli olarak kontrol edilmesi önerilir.

Kontakt lensler – alternatif mi?

Genel olarak, çocuğunuzun gözlük yerine kontakt lens kullanmasını engelleyecek hiçbir şey yoktur. Uygun bir alternatif olup olmadıkları öncelikle görme sorununa bağlıdır. Ancak, bebeklerde ve küçük çocuklarda, günlük lenslerin kullanımı ve çıkartılması genellikle zordur.

Temel okul çağından başlayarak, çocuklar yavaş yavaş kendilerini idare etmeyi öğrenebilirler. Nadiren sekizli yaşlardan önce kontakt lenslerin güvenli bir şekilde kullanıldığı görülmüştür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Avrupa Komisyonu Luxottica ve Essilor’a taviz vermedi Avrupa Komisyonu Luxottica ve Essilor’a ...

Luxottica ve Essilor firmaları, 46 milyar avroluk birleştirme planlarını görüşen Avrupa Komisyonunun şüphelerini hafifletecek herhangi ...

İthal ürünlere ‘güvenirlik’ ayarı İthal ürünlere ‘güvenirlik’ ...

Ekonomi Bakanı Zeybekci'nin talimatıyla güvenirliğinden şüphe duyulan ithal malların yurda girişinden önce laboratuvarlarda test edilme...

İran Solo Fuarı İran Solo Fuarı

İran Uluslararası Fuar İdaresi’nden aldığımız bir tanıtım metninde Pozitif Fuarcılık A.Ş. tarafından İran Uluslararası Fuar İdaresi İşb...

Şubelerin Mersis numaraları ile ÜTS sistemine kaydı nasıl olacak? Şubelerin Mersis numaraları ile ÜTS sist...

Şubeleri bulunan optisyenlik müesseselerinin şubelerini kaydederken, her bir şube için yeni bir mersis numarası alması gerekmektedir....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Avrupa Komisyonu Luxottica ve Essilor’a taviz vermedi Avrupa Komisyonu Luxottic...

Luxottica ve Essilor firmaları, 46 milyar avroluk birleştirm...

İthal ürünlere ‘güvenirlik’ ayarı İthal ürünlere ‘güv...

Ekonomi Bakanı Zeybekci'nin talimatıyla güvenirliğinden şüph...

İran Solo Fuarı İran Solo Fuarı

İran Uluslararası Fuar İdaresi’nden aldığımız bir tanıtım me...

Şubelerin Mersis numaraları ile ÜTS sistemine kaydı nasıl olacak? Şubelerin Mersis numarala...

Şubeleri bulunan optisyenlik müesseselerinin şubelerini kayd...

Karat optik firmasına ait optik çerçeveler çalınmıştır. Karat optik firmasına ait...

Firmanın Satış personeli dışında siz değerli meslektaşlarımı...

Gözlüğün kalitesi fiyatıyla ölçülmez Gözlüğün kalitesi fiyatıy...

İyi bir güneş gözlüğü yüze uygun olmalı, alttan, üstten ve y...

Perakendede durgunluk sürüyor Perakendede durgunluk sür...

Makro ekonomik trendler ve kur dalgalanmalarından 2017'in il...

Sağlık Bakanı Demircan’a “ATAMA” önergesi Sağlık Bakanı Demircan...

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekci, Sağlık Bakanı Ahmet...

2017 DGS tercihleri ne zaman başlayacak? 2017 DGS tercihleri ne za...

DGS tercihleri ne zaman başlayacak sorusu Dikey Geçiş Sınavı...

Optisyenler’ in Lisans Eğitimi nasıl olacak? Optisyenler’ in Lis...

Dört yıllık lisans eğitimi veren bir üniversiteden mezun old...

Magazin HABERLERİ
Web TV