a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Başvuruların REDDİ!…

Geçici maddeden yararlanarak sorumlu müdür belgesi almak için yönetmeliğin yayınlandığı 15 Mayıs 2014 tarihinden önceki son beş yıl içinde en az bir yıl bir tıbbi cihaz firmasının sahibi veya ortağı olduğunuzu ispat etmeniz gerekiyor.

02 Ekim 2015 - 15:03 'de eklendi ve 2622 kez görüntülendi. A+A-

Başvuruların REDDİ!…

Sorumlu Müdür Başvuruları REDDİ

Geçici maddeden yararlanarak sorumlu müdür belgesi almak için yönetmeliğin yayınlandığı 15 Mayıs 2014 tarihinden önceki son beş yıl içinde en az bir yıl bir tıbbi cihaz firmasının sahibi veya ortağı olduğunuzu ispat etmeniz gerekiyor. Başka bir ifade ile 15 Mayıs 2009 tarihi ile 14 Mayıs 2014 tarihi arasında bir yıl firma sahibi/ortağı olduğunuzu

vergi dairesinden alacağınız faaliyet belgesi,

eğer firmanız tüzel kişi ise firma ortağı olduğunuzu gösteren ticaret sicil gazetesi,

belediyeden aldığınız iş yeri açma ruhsatı veya oda kayıt belgesi belgelemeniz gerekmektedir.

İstenen bu belgeler asıl belge veya onaylanmış fotokopi olmalı ve tüm belgeler aynı firma için düzenlenmiş olmalıdır. Kişinin ortağı olmadığı firma adına sorumlu müdür belgesi alması mümkün değildir.

Başvuru dosyasında göndermiş olduğunuz evraklar, komisyon tarafından yukarıda belirtilen nitelikte bulunmadığından sorumlu müdür başvurunuz reddedilmiştir. Yukarıda belirtilen şartları taşıdığınız halde ret edildiğinizi düşünüyorsanız, size gönderilen ret nedenini ortadan kaldıracak belgeler ile başvurunuzun tekrar incelenmesini talep edebilirsiniz. Bunun için size gönderilen ret gerekçeleri aşağıda açıklanmıştır.

1. Vergi kayıt belgesi süresinin yetersiz olduğu için ret mesajı almış iseniz ve bunun doğru olmadığını düşünüyor iseniz sisteme yüklediğiniz ve TCESİS merkezine gönderdiğiniz vergi dairesinden aldığınız faaliyet belgesinde yer alan işe başlama tarihini kontrol ediniz. Vergi dairesinden aldığınız faaliyet belgesindeki işe başlama tarihi 14 Mayıs 2013 tarihinden önceki bir tarih olmalıdır. İşletmenizdeki herhangi bir değişiklik nedeniyle veya en çok rastladığımız gibi vergi dairesi değişikliği nedeniyle firmanızın kuruluş anında vergi dairesine yaptığınız kayıt tarihi yerine daha sonraki bir tarih yazılmış olabilir. Bu tarih 14 Mayıs 2013 tarihinden sonraki bir tarih ise vergi dairesi kaydınızın süresi yetersiz bulunmuş olur. Bu durumda da geçici maddeden yararlanmak için yönetmelikte aranan şartı sağlayamıyorsunuz demektir.

2. Ticaret sicil gazetesi ile ilgili bir uygunsuzluk nedeniyle ret mesajı almış iseniz ve bunun doğru olmadığını düşünüyor iseniz sisteme yüklediğiniz ve TCESİS merkezine gönderdiğiniz ticaret sicil gazetesini kontrol ediniz. Öncelikle bu ticaret sicil gazetesinde paydaş olduğunuz görülmeli ve 14 Mayıs 2013 tarihinden önceki bir tarihe ait olmalıdır. Ticaret sicil gazetesi Yönetmeliğin yayınlandığı 15 Mayıs 2014 tarihinden önceki son beş yıl içinde en az 1 yıl süreyle sizin bir medikal firmanın sahibi ya da ortağı olduğunuzu kanıtlamak için istenmektedir.

3. Ruhsat veya oda kayıt belgesi süresinin yetersiz olması dolayısı ile ret mesajını almışsanız ve bunun doğru olmadığını düşünüyor iseniz sisteme yüklediğiniz ve TCESİS merkezine gönderdiğiniz oda kayıt belgesi veya belediyeden aldığınız ruhsatın ilk verildiği tarihi kontrol ediniz. Firmanıza verilen iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı yada firmanızın odaya kayıt tarihi 14 Mayıs 2013 tarihinden önceki bir tarih olmalıdır. Eğer bu tarihten sonra ise geçici maddeden yararlanmak için yönetmelikte aranan şartı sağlayamıyorsunuz demektir. 14 Mayıs 2013 tarihinden önceki bir tarihe ait oda kayıt belgeniz olduğunu düşünüyorsanız bu belgeyi temin ederek dosyanızın tekrar incelenmesi talebini içeren bir dilekçe ile TECESİS merkezine başvurmalısınız.

ÖNEMLİ NOT: Gönderdiğiniz evrakların kime ait olduğunu bilmemiz için kimlik numaranızı belirtmeyi unutmayın. Ayrıca, Üniversitelerin sistemlerinde elektronik ortamda tutulan belgeler ile TCESİS’e gönderdiğiniz evraklar aynı olmalıdır, ek bir evrak gönderdiğinizde, üniversitenin veri tabanında ilgili alana ilgili tüm belgeleri yüklediğinizden emin olunuz.

Satış Tanıtım Elemanı / Klinik Destek Elemanı Başvuruları REDDİ

Geçici maddeden faydalanarak satış tanıtım elamanı belgesi veya klinik destek elamanı belgesi almak için yönetmeliğin yayınlandığı 15 Mayıs 2014 tarihinden önceki son beş yıl içinde (15 Mayıs 2009 tarihi ile 14 Mayıs 2014 tarihi arasında) iki yıl tıbbi cihaz firmasında çalıştığınızı ispatlamanız gerekiyor. Bu durumu

SGK dan alacağınız hizmet dökümü ve

“İki yıl” şartını sağladığınız ve hizmet dökümünüzde sicil kodu bulunan firmanın/firmaların tıbbi cihaz sektöründe olduğuna dair ilgili firma(lar)ın kayıtlı olduğu SGK merkezinden alacağınız İş yeri tescil detay belgesi/belgeleri ile kanıtlamanız gerekmektedir.

İstenen bu belgeler karekodlu veya ıslak imzalı asıl belge olmalıdır.

Başvuru dosyasında göndermiş olduğunuz evraklar, komisyon tarafından yukarıda belirtilen nitelikte bulunmadığından Satış Tanıtım elemanı / Klinik Destek elemanı başvurunuz reddedilmiştir. Yukarıda belirtilen şartları taşıdığınız halde ret edildiğinizi düşünüyorsanız, size gönderilen ret nedenini ortadan kaldıracak belgeler ile başvurunuzun tekrar incelenmesini talep edebilirsiniz. Bunun için size gönderilen ret gerekçeleri aşağıda açıklanmıştır.

1. Eğer yetersiz süre nedeniyle ret mesajı almış iseniz ve son beş yıl içinde iki yıl tıbbi cihaz firmasında çalıştıysanız SGK’dan aldığınız hizmet dökümünde 15 Mayıs 2009 tarihi ile 14 Mayıs 2014 tarihi arasında çalıştığınız işyerlerine ait İŞYERİ SİCİL Numaralarını kontrol edin. Bu işyerlerinin sağlık sektöründeki her biri için İŞYERİ TESCİL DETAY Belgesini hizmet dökümünüz ile birlikte hem üniversitenin sistemine hem de komisyon incelemesi için TCESİS’e sunmuş olmalısınız. Bu durumu kontrol ederek belirtilen tarih aralığında en az 24 aylık çalışmanızın olduğu sağlık sektöründeki tüm işyerlerinin tescil detay belgelerini tamamlayarak bir dilekçe ile tekrar başvurabilirsiniz.

2. Çalışmanızın tıbbi cihaz firmasında olmadığı gerekçesi ile başvurunuz kabul edilmemiş ise; TCESİS başvurunuzda göndermiş olduğunuz işyeri tescil detay belgelerinde yer alan faaliyet konusu kısmını kontrol ediniz. Bazı tıbbi cihaz firmalarının faaliyet konusunda sadece “satış pazarlama” ifadeleri yer almaktadır. Bu alanda firmanın tıbbi cihaz firması veya sağlık sektörü ile ilgili bir firma olduğuna dair bir ibare bulunmuyorsa ve siz o firmanın tıbbi cihaz firması olduğunu biliyorsanız firmanın bağlı olduğu SGK dan o firmanın NACE kodunu içeren bir belge temin ederek bir dilekçe ile birlikte başvurunuzun tekrar değerlendirilmesi talebinde bulunmalısınız.

3. Kesinti nedeniyle ret mesajı almış iseniz. Sisteme yüklediğiniz ve TCESİS merkezine gönderdiğiniz iş yeri tescil detay belgelerini kontrol ediniz. Yönetmeliğin yayınlandığı 15 Mayıs 2014 tarihinden önceki son beş yıl içinde (15 Mayıs 2009 tarihi ile 14 Mayıs 2014 tarihi arasında) iki yıl tıbbi cihaz firmasında çalıştığınızı ispatlayacak şekilde çalıştığınız tıbbi cihaz firmalarına ait işyeri tescil detay belgelerini tamamlayarak bir dilekçe ile başvurunuzun tekrar değerlendirilmesi için TCESİS merkezine gönderin.

ÖNEMLİ NOT: Gönderdiğiniz evrakların kime ait olduğunu bilmemiz için kimlik numaranızı belirtmeyi unutmayın. Ayrıca, Üniversitelerin sistemlerinde elektronik ortamda tutulan belgeler ile TCESİS’e gönderdiğiniz evraklar aynı olmalıdır, ek bir evrak gönderdiğinizde, üniversitenin veri tabanında ilgili alana ilgili tüm belgeleri yüklediğinizden emin olunuz.

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Kar körlüğüne dikkat! Kar körlüğüne dikkat!

Göz uzmanı Prof. Dr. Ayşe Öner Öztürk, soğuk hava dalgasıyla birlikte ülkemizi etkisi altına alan kar yağışının, göz sağlığı için tehli...

İngiltere’de sektör anketi İngiltere’de sektör anketi

Yapılan bir anket, pandeminin geniş kapsamlı etkisinin yanı sıra endüstri profesyonellerinin kalıcı olarak benimsediği yenilikleri ve u...

Gözler ne zaman ölüneceğini gösteriyor Gözler ne zaman ölüneceğini gösteriyor...

British Journal of Ophthalmology isimli dergide yayınlanan bir bilimsel çalışma ile gözlerin insanın biyolojik yaşını, dolayısıyla da g...

İmtiyaz İmtiyaz

İmtiyaz; Haksız Kazancın Kanun Gücüyle Kazanımıdır....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Kar körlüğüne dikkat! Kar körlüğüne dikkat!

Göz uzmanı Prof. Dr. Ayşe Öner Öztürk, soğuk hava dalgasıyla...

İngiltere’de sektör anketi İngiltere’de sektör...

Yapılan bir anket, pandeminin geniş kapsamlı etkisinin yanı ...

Gözler ne zaman ölüneceğini gösteriyor Gözler ne zaman ölüneceği...

British Journal of Ophthalmology isimli dergide yayınlanan b...

İmtiyaz İmtiyaz

İmtiyaz; Haksız Kazancın Kanun Gücüyle Kazanımıdır....

SGK Sözleşme Ücreti Ödeme İşlemleri SGK Sözleşme Ücreti Ödeme...

2022 yılı SGK Sözleşmesi için Kurum tarafından daha önceden ...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Müessese çalışanlarına eğitim semineri Müessese çalışanlarına eğ...

50 kişi ile sınırlanan toplantıya tam katılım sağlandı. Prog...

Zodyak 3 – Hayat bazen tatlıdır! Zodyak 3 – Hayat bazen ta...

Herkese merhabalar! Sonbaharın burçlarına geldiğimizi hisset...

Mavi ışık ve Fotobiyolojik ürün güvenliği Mavi ışık ve Fotobiyoloji...

Mavi ışık korumasını öne çıkararak Kimi? Neyi? Kimden? korum...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Magazin HABERLERİ
Web TV
0
Fikirlerinizi bekliyorum lütfen yorum yapınx
()
x