a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Barberini için güneş panelleri

Orta İtalya’nın Abruzzo bölgesindeki Barberini fabrikasını çevreleyen 40 hektarlık endüstriyel arazi, EssilorLuxottica tarafından güneş panelleri ile bir güneş tarlası oluşturmak ve şirketin personel restoranları için doğal gıda yetiştirmek üzere geri kazanılıyor ve dönüştürülüyor.

10 Temmuz 2024 - 15:14 'de eklendi.

Barberini için güneş panelleri

Gözlük camı üreticisi ve EssilorLuxottica ailesinin bir üyesi olan Barberini’nin fabrikasını çevreleyen büyük endüstriyel alanlar, EssilorLuxottica tarafından ıslah ediliyor ve dönüştürülüyor.

İtalya’nın Pescara kenti yakınlarında, yenilenebilir enerji üretecek büyük bir güneş enerjisi parkının yanı sıra spor tesisleri ve şirket restoranları için doğal gıdaların yer aldığı yeşil bir alan, sürdürülebilir ve döngüsel bir projeye göre yaklaşık 40 hektarlık bir alan üzerine inşa edilecek. odaklı bir kavram.

EssilorLuxottica, oftalmik lens üreticisi ve EssilorLuxottica ailesinin bir üyesi olan Barberini fabrikasının çevresindeki büyük endüstriyel alanları geri kazanıyor ve dönüştürüyor. İtalya’nın Pescara kenti yakınlarında, sürdürülebilir ve döngüsel bir konsepte göre yaklaşık 40 hektarlık bir alanda yenilenebilir enerji üretimi için büyük bir güneş parkı ve spor tesisleri ile şirket restoranları için doğal gıda içeren yeşil bir alan inşa edilecek.

25 hektarlık güneş parkı, EssilorLuxottica tarafından inşa edilecek ve doğrudan yönetilecek ilk büyük yere monte fotovoltaik kurulum olacak ve toplam 20 megawatt kapasiteye sahip olacak. Tesisin yılda yaklaşık 30.000 megawatt saat yenilenebilir enerji üretmesi beklenmektedir (yaklaşık 10.000 ailenin yıllık elektrik tüketimine eşdeğer) ve tesis içi yenilenebilir elektrik üretiminin öz tüketimini en üst düzeye çıkarmak için doğrudan Barberini sanayi sitesine bağlanacaktır.

Proje, yerel kurumlarla yakın koordinasyon içinde sahada gerçekleştirilecektir. Grubun yatırımları, Abruzzo’daki Città Sant’Angelo’da sadece çevresel sürdürülebilirlik için LEED sertifikasına sahip yeni bir binaya ev sahipliği yapmakla kalmayan, aynı zamanda artık fosil yakıt tüketmeyen ve üretim tesislerinin yakınında zeytin ağaçları, armut domatesleri ve bal bitkileri gibi yerli türlerin yetiştirilmesine olanak tanıyan modern bir üretim alanı oluşturmayı mümkün kılmıştır.

Grup, bu bitkiden elde edilen doğal gıdaları şirket restoranlarında ve güneş parkı çevresindeki yeni mahsullerden elde edilenlerle birlikte tanıtmak için yerel Tenuta Fragassi şirketiyle birlikte çalışıyor. Bu aynı zamanda EssilorLuxottica’nın işyerinde sağlıklı ve sorumlu beslenmeyi teşvik etmek amacıyla ünlü İtalyan şef Davide Oldani ile 2022 yılında başlattığı “Eyes on Food” programını da destekliyor.

Fotovoltaik tesisin yakınındaki alan da halka açık olacak ve döngüsel ekonomi ve ekolojik girişimlerin yanı sıra mevsimlik ürünler, bahçeler ve arıcılıkla ilgili eğitim unsurlarını içerecek. Tesisin 2025 yılı başlarında tamamlanması bekleniyor.

“EssilorLuxottica’nın pazarda olağanüstü sonuçlar elde etme vizyonunu gerçekleştirmek için çalışmaya devam ederken, etik ve sorumlu bir yaklaşım sağlamak için önemli sürdürülebilirlik girişimleri ve yatırımları yapıyoruz. Bu projeyle, küresel olarak enerji verimliliğimizi artırmak için önemli bir adım daha atarken, Eyes on the Planet sürdürülebilirlik programımızda öngördüğümüz gibi önümüzdeki yıl dünya çapındaki operasyonlarımızda karbon nötr olma hedefimizi destekliyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
15 Temmuz Günümüz Kutlu Olsun. 15 Temmuz Günümüz Kutlu Olsun.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz Kutlu Olsun....

Rusya gözlük pazarının yeni gerçekliği Rusya gözlük pazarının yeni gerçekliği...

Rusya'da Gözlük pazarının hacminin 2029 yılına kadar 280,7 milyon adete ulaşması, 2025 yılında ise tahmini %0,5 büyüme oranına ulaşması...

Nisan ayı SGK Reçete bedelleri ödemesi Nisan ayı SGK Reçete bedelleri ödemesi...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık bankalar gelen ödemeleri bir gün bekletemeyeceklerdir. Ödemelerinizi almanız g...

Pera Palas’taki Sırlarla Dolu Anahtar Pera Palas’taki Sırlarla Dolu Anahtar

İstanbul Beyoğlu Tepebaşı’nda, Meşrutiyet Caddesi üzerinde, 1890’ları günümüze taşıyan muhteşem bir Müze- Otel vardır....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
15 Temmuz Günümüz Kutlu Olsun. 15 Temmuz Günümüz Kutlu O...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz Kutlu Olsun....

Rusya gözlük pazarının yeni gerçekliği Rusya gözlük pazarının ye...

Rusya'da Gözlük pazarının hacminin 2029 yılına kadar 280,7 m...

Nisan ayı SGK Reçete bedelleri ödemesi Nisan ayı SGK Reçete bede...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Pera Palas’taki Sırlarla Dolu Anahtar Pera Palas’taki Sırlarla ...

İstanbul Beyoğlu Tepebaşı’nda, Meşrutiyet Caddesi üzerinde, ...

Optisyenlik Müesseseleri ve Çalışanları için Mevzuat Optisyenlik Müesseseleri ...

Optisyenlik Müesseseleri, sağlıkla ilgili yasal yükümlülükle...

Gözlük ve tıbbi cihaz hakkında bilgilendirme Gözlük ve tıbbi cihaz hak...

Gözlük çerçevesi ve numaralı gözlük camı, 4703, 3359 ve 181 ...

Anlık çeviri yapabilecek yapay zekalı akıllı gözlük tanıtıldı Anlık çeviri yapabilecek ...

Akıllı gözlükler uzun yıllardır hayatımızda olsa da Apple Vi...

Barberini için güneş panelleri Barberini için güneş pane...

Orta İtalya'nın Abruzzo bölgesindeki Barberini fabrikasını ç...

Taklit ürünlerde vergi kaybı 7,2 milyar dolar Taklit ürünlerde vergi ka...

Türkiye’de yaklaşık 17,2 milyar dolar büyüklüğe ulaşan kaçak...

Optisyenlik nasıl sürdürülebilir? Optisyenlik nasıl sürdürü...

Almanya da gözlükçü ve optometrist Uwe Hannig, "Optisyenlik ...

Magazin HABERLERİ
Web TV