a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Artık Gözlükler 68 TL değil, 48 TL

Bu Haber 25 Mayıs 2012 - 16:14 'de eklendi ve 14540 kez görüntülendi.

Son birkaç yıldır yaşadığımız sektörel değişimde herhalde en büyük rol zincir mağazalara düşüyor. 5193 yasa ile birlikte mesul müdürlüğün yasal bir zemine oturması ve peşinden zincir optik mağazalarının çoğalmasıyla zaten sektör olarak yaşadığımız bu durağan günlerde, gücü olan zincir mağazalar arasında kıyasıya rekabet başladı. Rekabete Atasun optiğin (halen reklamları devam ediyor) “68 TL ye Gözlük” […]

Son birkaç yıldır yaşadığımız sektörel değişimde herhalde en büyük rol zincir mağazalara düşüyor.

5193 yasa ile birlikte mesul müdürlüğün yasal bir zemine oturması ve peşinden zincir optik mağazalarının çoğalmasıyla zaten sektör olarak yaşadığımız bu durağan günlerde, gücü olan zincir mağazalar arasında kıyasıya rekabet başladı.

Rekabete Atasun optiğin (halen reklamları devam ediyor) “68 TL ye Gözlük” kampanyasının ardından,

Elegance Optik Shop – “Camı çerçeveyi indirdik” kampanyası ile dikkatleri üzerine çekmişti. Meslektaşlarımız bu rekabetin nerelere kadar gideceğini hayretle seyrederken, sektör temsilcilerimizde reklamların yasal olup olmadığını tartışıyorlardı.

Vizyona bir zincir mağazamızın reklamı daha girdi.

CAM, ÇERÇEVE : 48 TL

Evet yanlış duymadınız OPMAR OPTİK Grubu yaptığı reklam kampanyası ile camı, çerçeveyi 48 TL ye satmaya başladı. Sektör sağlıkta reklamın yasallığını tartışırken para vurgusu ile yapılan rekabet tüm sektöre zarar vermektedir.

Sektöre Canlı BakışOPMAR OPTİK REKLAMINI İZLEMEK İÇİN LÜTFEN YAZIYI TIKLAYINIZ.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(16 Yorum)
Abonelik
Bildir
guest
16 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
uma
uma
10 yıl önce

Benım saygıdeger İstanbullu gözlükçü ve optisyen arkadaşlarım,

Mesleginin namusun kurtarabilmek için cebinde 5 10 tl si var, kimsenin minübüs ve otübüsüne ihtiyacı yoktur..aldatılacak ve kandırılacak kimse kalmadı .Limuzinde, Porche de gönderseniz size kimsenin inancı ve güvenci kalmadı. Buyurun Ankaraya gözlükçüler günün kutlamaya siz ve yönetiminiz.. Öyle yok gidip Ankarada saglık bakanlıgından barkod ve karekod için 3 4 gün kalıp bir yazı almak için gözlükçüler için almadın kendini düze çıkarmak için aldın.
Tüm istanbuldaki ve diger illerdeki oy kulanacak kardeşlerime ve meslektaşlarıma saygılar hürmetler.
Oylarınız Tugrul beye.

zeynel çakırlar
zeynel çakırlar
10 yıl önce

Bunların hepsi aynı biri yıllarca bizlere ürün satar sonra parekanedeye göz diker, biri cam 1tl çerçeve 1tl diye reklam yapar bir başkası ürünleri ayaklara düşürür birimize 60 tl ye satar diğerimize 30’a verir diğeri markasına güvenir, bedavaya karsız mal sattırır bizlere, Tabii ki hepsinin ortak bi yanı var Optik başkanları… Bunlar ptik başkanla hep beraberdir, dergide reklamları vardır, hep sponsor onlardır ptik başkana neyapar bizim optikçi arkadaşlar seçime gelmez oy vermez yönetime girmez sonra şikayet eder. Netice derseniz ptik başkan etik der meslek adamı der göreve eder, canlı şahidiyim ilk geldiğinde olmaz böyle 5 sene 10 sene başkanlık diyen ptik… Read more »

mustafa yazıcı
mustafa yazıcı
10 yıl önce

Türkiyedeki bütün gözlükçülere, optisyenlere şunu söylemek istiyorum. Bu reklamlar 24 hazirana kadar yapılacaktır… Bunlar sizlerin hevesinizi kırmasın hepinizi tepki yazıları yazanlar ve yazmıyanlar dahi bıkkınlık yaşamasın bırakın istediklerini yapsınlar öncelikle 24 haziran pazar günü olması tatil diye gelmemezlik yapmayın önce derneğinizi bu tedarikçilerin ellerinden geri kazanmalısınız, kazandıktan sonra bütün Türkiye genelindeki bütün dernekler tek çatı altında birleştirilmelidir ve tüzük değişimiyle gelen dernek başkanları iki sene ile sınırlandırılacak dolayısıyla birilerinin menfaatlerine göre hareket edemeyecektir. Varan 1 – Meslek örgütümüz meslek odası olunmasında güçlü meslek örgütü olursanız önünüz de değil iktidar ordular bile duramaz. Varan 2 – Güneş gözlüklerinin mağazalara verilmesinin önünü… Read more »

Selim İlter
Selim İlter
10 yıl önce

Bu bunların ilk suçu değilki, hani sağlıkta reklama ceza yoktu. 10.06. 2008/167- Opmar Optik Merkezi San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde Mersin İlinde faaliyette bulunan “Opmar Optik” adlı müesseseye ait broşür reklamlarında yer alan; “1. Kampanya: Antirefleli Cam+Çerçeve Sadece 99 YTL, 2. Kampanya: Uzak Yakın bir arada-Progresiv Organik Cam 249 YTL, Flirt veya Grida Marka Optik Çerçeve Hediye!, 3. Kampanya: Güneş Gözlüklerinde 3 Al, 1 Öde + Taksit” şeklindeki ifadeler ile optik ürünlerin reklamının yapıldığı, bu nedenle söz konusu reklamların benzer müesseseler aleyhine haksız rekabete yol açabilecek nitelikte olduğu gerekçeleriyle bahsi geçen broşürlerin Optisyenlik Müesseseleri Hakkında Yönetmelik’in 24 üncü ve… Read more »

Mahmut Yetim
Mahmut Yetim
10 yıl önce
Yanıtla  Selim İlter

Sayın Selim İlter, Değerli meslektaşım yorumunuzu okudum. Bu yorumla ilgili sizinle görüşmek istiyorum. Çünkü aldığınız bir karardan bahsediyorsunuz. Karar elinizde ise karardan yararlanmak istiyoruz.Cep ve iş telefon numaranızı lütfedip bize bildirirseniz çok memnun olacağım. İlginizden dolayı şimdiden teşekkür ederim.
Mahmut Yetim
Cep 0532 214 13 01 İş 0312-419 38 11 veya 419 38 12

Fulya Saraçoğlu
Fulya Saraçoğlu
10 yıl önce
Yanıtla  Selim İlter

Sayın Selim İlter, İnternetten araştırdığınız davalarımızın sonucunu da araştırıp insanları bilgilendirseniz daha doğru olur kanısındayız. Bahsettiğiniz Lazer ameliyatı ile ilgili dava lehimize sonuçlanmıştır. İnsanları yanlış bilgilendirmeden lütfen önce doğru araştırın. Hatta bu reklam çalışmasının aslında kendi adımıza değil sektör adına yapıldığını anlayamamanıza son derece üzüldük. neticede lazer ameliyatları sektörün sorunudur. Ankara 8. İdare mahkemesinde görülen davanın kararına göre: REKLAMIN TAM TERSİNE LAZER AMELİYATLARININ “RİSKLİ” OLDUĞU KONUSUNDA “HALKI BİLİNÇLENDİRİCİ NİTELİKTE BİR REKLAM” OLDUĞU SONUCU VE KANAATİNE ULAŞILMIŞTIR. ( Ankara 8. İdare Mahkemesi – Esas No: 2009/88 Karar No: 2009/1074) Davanın karar kağıdını da bilahare sizlerle buradan paylaşacağız. Diğer dava ise henüz… Read more »

osman
osman
10 yıl önce

Arkadaslar ben gecen ay optimetri bilmem ne derneğinin dergisini inceledim,
Bu istanbul bölgesinde büyük bir dernek ve dergisinde bu Opak Cam firmasının reklamlarını yayınlıyor hem biz optikcilerden aidat alıyor hemde bu firmaların reklamını yapıyor aidat ödediğimiz dernek bunu yaparsa gerisini siz düşünün..

Sabit Salman
Sabit Salman
10 yıl önce

Herkes sütten çıkmış akkaşık!. Meslektaşlarımız İthal çerçeve + ET cam + Göz muayenesi 80 TL posterlerini zincir mağazalar piyasaya girmeden çok önce asmaya başlamadımı? Kanun gücüyle para kazanma beklentisi mesleğe değer katmaz. Zincir mağaza gerçeğine alışıp farklılık yaratarak ayakta kalmanın metodlarını öğreneceğiz. Derneklerden medet uman yanılır. Küpeli peşine takıp kopardığı üyelerle kurduğu dernekle vaat etttiği neyi yapabildi? Federasyonlar Konfederasyonları oluşturdu vaat ettikleri neyi yapabildi? Kendimizi kandırmayalım. unutulmasın mesul müdürlük (muvazalı eczane) eczacılıkta da var. Türkler kanunları delme becerisi en yüksek millettir. Eczacıları güçlü kılan “eğitim birliği + dil birliği + mesleki saygı + mesleki birlik” sağlamış olmalarıdır. Siyasal olarak görüş… Read more »

UMA
UMA
10 yıl önce

BU REKLAMLARA KIZMAYIN KENDİNİZE KIZIN. BUNLARA BU ALT YAPIYI HAZIRLAYAN GENEL BAŞKANI SANDIGA GÖMMEDIGINIZ SÜRECE BUNLAR BİZ GÖZLÜKÇÜLERE . AZDIR NE ZAMANKİ 24 HAZİRANDA İSTANBULLU GÖZLÜKÇÜ VE OPTİSYEN ABILERIM KARDEŞLERİM VE ABLALARIM SANDIGA GİDER OYUNU TURGUL BEYE VERİRSE O ZAMAN MESLEGİMİZİN NAMUSUNU KURTARMIŞ OLURLAR VE BU TÜR PİSLİKLER BİR DAHA YAŞANMAZ MESLEKTAŞLARIM VE DERNEKLER BİRLEŞİR DAHA GÜÇLÜ OLURUZ. İSTANBUL DERNEGİ BİZİM AMA YÖNETEN O İNSAN BU REKLAMLARI YAPANLARIN TARAFINDA. EVİMİZDE BİZİ VURUYORLAR AYILMADINIZMI. GENEL KURULDA LÜTFEN SANDIK BAŞINA. DOGRU ADRESE SONRA AGLAMA DUVARINA DÖNMEYELİM PİŞMANLIK FAYDA ETMEZ.KİMSEDEN KORKUM YOK YERİM YURDUM ADRESİM BELLİ. ÇOK ŞEYLER BİLİYORUM GÜNÜ VE ZAMANI GELİNCE… Read more »

LEVENT AKAGÜNDÜZ
LEVENT AKAGÜNDÜZ
10 yıl önce
Yanıtla  UMA

her kelime doğru kardeşim sana katılıyorum.:)

Murat
Murat
10 yıl önce

mesul müdürlük kalkmadan bu zincir mağazaların önüne geçilemez varmı eczacılarda böyle bir sıkıntı? ha böyle giderse gözlükçüler kendi kendilerini btirecek….

LEVENT AKAGÜNDÜZ
LEVENT AKAGÜNDÜZ
10 yıl önce

ARKADAŞLAR;BUNLAR DAHA İŞİN BAŞLANGICI,SADECE BAŞI.ZAMAN BİRLİK ZAMANIDIR.AYIN 24 DEKİ SEÇİMLERDE OYUNUZU DOĞRU TARAFA KULLANIN ÖNCE ŞU OYUNU BOZALIM.ONDAN SONRADA, BUNDAN 5-6 YIL ÖNCE BANA,MAL ONLARIN MALI İSTEDİKLERİ GİBİ,İSTEDİKLERİ YERE SATARLAR BİZ ENGEL OLAMAYIZ DEYİPTE BENİ NOTERDEN YOLLADIĞI YAZIYLA BERTARAF EDEN TOPTANCININ YANINA GEÇEN SAYIN ABDULLAH AYDIN BAŞKANIMA BİRLİK VE BERABERLİK OLURSA ZOR SATARLARI GÖSTERELİM.ODA ÖĞRENSİN İSTEDİKLERİ GİBİ MEYDANDA AT OYNATANLARDA. ARKADAŞLAR ARTIK TEK ÇATI ALTINDA OLMALI VE BİZE KÖTÜLÜK YAPAN FİRMALARI AYIKLAMALI,ONLAR BİZİ YOK ETMEDEN BİZ ONLARI YOK ETMELİYİZ.12 AY MALINI SATTIĞIMIZ FİRMALAR BİZE HAİNLİK YAPIP GÜNEŞ GÖZLÜKLERİNİ AVM LERDE,OPTİK GÖZLÜKLERİNİ İSE KENDİ MAĞAZALARINDA ,SEZONDA BİZLERE ON LİRAYA SATIP,HEMEN ARKASINDAN… Read more »

optisyen kemal kıray
optisyen kemal kıray
10 yıl önce

Bu firma SESA grubu değilmi ?
Bir yandan bize mal satıyorlar, bir yandan da sektörün kuyusunu kazıyorlar.

serkan şanver
serkan şanver
10 yıl önce

ben bu yapılanları mesleğe saygısızlık diyorum.

mustafa
mustafa
10 yıl önce

HEY GİDİ GÖZLÜKÇÜLER….. LÜTFEN BİRLEŞİN ŞU MESUL MÜDÜRLÜK OLAYINI KALDIRIN. BAKIN ECZACILIK KANUNU GÜNCELLENDİ. HARİKA BİR KANUN OLDU..YOKSA BİTERİZ….

Alpagu SEKBAN
Alpagu SEKBAN
10 yıl önce

yani rezillik ( insanları kandırma ) rol değiştirerek devam ediyor desenize…………….

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Gözlük! Gözlük!

Görmek ne kadar güzel bir duygu. Görebilme yeteneğine sahip ...

SUT ve EK 3D Değişiklik Talebi SUT ve EK 3D Değişiklik T...

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneği olarak optisye...

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanmalıdır Çocuklarda güneş gözlüğü ...

ABD’de camı yüzde 100 UV filtreli olmasına rağmen çerçeve bo...

Atık camlar yeniden ekonomiye kazandırılıyor Atık camlar yeniden ekono...

Türkiye'de özellikle son yıllarda atağa geçen geri dönüşüm s...

Her Kurban, Lösemili Çocuklara Can! Her Kurban, Lösemili Çocu...

“O saçları dökülmüş, soluk yüzlü lösemili çocukları görünce ...

Koronavirüs vakaları arttı Koronavirüs vakaları artt...

Türkiye genelinde koronavirüs vakalarında kısıtlamaların tam...

Sağlık Alanında Reklam Yasağı ve Nedenleri Sağlık Alanında Reklam Ya...

Sağlık alanında reklamın neden yasak olduğunun yanıtı, rekla...

Gece görüşleri artık daha güvenli! Gece görüşleri artık daha...

Avustralyalı araştırmacılar, son derece hafif, ucuz ve seri ...

Güneş gözlüğünde zaman aşımına dikkat! Güneş gözlüğünde zaman aş...

Gözlerimizi güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş ...

İş yaptıkları şirketi satın aldılar İş yaptıkları şirketi sat...

Gazi, gözlük camlarının iç pazarda satışının yanı sıra Porte...

16
0
Fikirlerinizi bekliyoruz. Lütfen yorum yapınx