a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

2024’te fuarcılık hizmetlerine 83 milyon TL bütçe

İzmir Ticaret Odası (İZTO) 2023 yılında fuarcılık hizmetlerinden faydalanan toplam 2814 üye için yaklaşık 30 milyon TL destek sağladı.

04 Nisan 2024 - 15:11 'de eklendi ve 2317 kez görüntülendi. A+A-

2024’te fuarcılık hizmetlerine 83 milyon TL bütçe

40 önemli fuara ev sahipliği yapacağı 2024 yılında, İZTO’nun fuarcılık hizmetlerine ayırdığı bütçe 83 milyon TL olarak belirlendi.

Mart 2024 tarihinde İzmir Fuar merkezinde düzenlenen Optik fuarına yurtiçinden ve yurtdışından gelen ziyaretçilerle taçlandı.

Fuarın gala gecesi İzmir Ticaret Odası binasının üst katında İzmir körfezi manzarasında katılımcılar güzel bir akşam yemeği eşliğinde gece geçirmişlerdi.

Organizasyonda emeği geçen İZTO 32. Gözlükçülük meslek komitesi ve 3. Bölge Optisyen-Gözlükçüler Odası nın destekleri ile sektörümüz Uluslararası bir fuar kazandı. 

İzmir’de fuarcılığın her geçen gün daha da ilerlediğine dikkat çeken İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenen hemen her fuarın katılımcı ve ziyaretçi listelerinde İZTO üyesi firmaların yer alması hedefiyle çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

İzmir’in İktisat Kongresi’ne ev sahipliği yapmış, tarihi Cumhuriyetimizin ilk günlerine uzanan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın mimarı, fuarcılık sektöründe bir asırlık geçmişi olan çok önemli bir kent olduğuna dikkat çeken Özgener, “Fuarcılıkta parolasını, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bu şehirde fuarlar kurun, sergiler açın” deyişi ile belirleyen kentimiz, gururla söylemeliyim ki bugün kamuoyunca “Fuarlar Şehri İzmir” olarak lanse ediliyor. İzmir, bu gerçeği daha da perçinleyebilmek için çok önemli fırsatlara sahip bir şehir” dedi.

İzmir’in 2024 yılı içerisinde 40 fuara ev sahipliği yapacağını ifade eden Özgener sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünya fuarcılık sektörünün en önemli platformu olan Fuar Endüstrisi Küresel Birliği’nde (UFI) İzmir’in lobi faaliyetlerine ağırlık verilmesi ve kentimizin UFI organlarında temsil edilmesi gerekiyor. UFI’nin fuarcılık sektörünün dünyadaki yol haritasını belirleyen profesyonellerini bir araya getirdiği yıllık genel kurulu, fuarcılıkta bir geçmişi ve potansiyeli olan kentlerde düzenleniyor.

Bu genel kurul, bu yıl Almanya’nın Köln, 2025 yılında ise Hong Kong’da düzenlenecek. İzmir olarak bu büyük etkinliğe 1968 ve 1974 yıllarında iki kez ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadık. Önümüzdeki yıllarda dünya fuarcılık sektörünü bir araya getirecek böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmamız hem kentimizin tanıtımı hem de İzmir fuarcılığı için çok önemli.”

We-Cycle Geri Dönüşüm Teknolojileri Fuarı, Wenergy Temiz Enerji Teknolojileri Fuarı, Start Beauty Estetik, Kozmetik ve Güzellik Ürünleri Fuarı ile Opticworld Optik, Gözlük, Oftalmoloji ve Teknolojileri Fuarı’nın İzmir’e kazandırılmasında oda olarak çok önemli rol oynadıklarını belirten Özgener, “İzmir’e yeni fuarlar kazandırırken, bu fuarlarda stant açan üyelerimizi desteklemeyi de çalışma programlarımızda hep ilk sıraya aldık. ‘Model Oda’ olma vizyonuyla üyelerimizin sektörel gelişim ve dönüşüm süreçlerine rehberlik eden Odamızın üyelerine sunduğu en önemli hizmetleri arasında fuarcılık desteklerimiz bulunuyor. Sayısı 95 bini geçen üyemizden ve üyelerimizin temsil edildiği Meslek Komitelerinden gelen öneriler doğrultusunda fuar teşviklerimizi üyelerimizin hizmetine sunuyor, ihtiyaçlar doğrultusunda bu teşviklerimizi sürekli güncelliyoruz” dedi.

İZTO’dan 2023’te yüzlerce üyeye destek

İZTO 2023 yılında; yurtiçinde gerçekleştirilen 67 fuara katılan 544 üyeye stantlı katılım teşviki ödedi. Bin 662 üyenin katılımıyla 49 yurtiçi fuara günübirlik ve konaklamalı grup ziyaret organizasyonları gerçekleştirdi. Yurt içinde üyelerin stantla fuarlara katılımı ve fuar ziyaretleri için toplam 15 milyon 561 bin TL katkı sağlandı. 28 üyenin katılımıyla şemsiye stant organizasyonları gerçekleştirildi. Şemsiye stant organizasyonları ile yurt içi ve yurt dışındaki turizm ve sektörel ihtisas fuarlarına katılım organizasyonları için 6 milyon 784 bin TL harcama yapıldı.

Yurt dışındaki fuarlarda kendi stantlarını açan 369 üye, yurt dışı stantla katılım desteklerinden faydalandı. Ayrıca, kendi sektöründe dünyanın en önemli fuarları kabul edilen toplam 20 yurtdışı fuara 520 üyenin katılımlarıyla ziyaret organizasyonları gerçekleştirildi. Yurtdışı stantla katılım teşvikleri ve yurtdışı fuar ziyaret organizasyonlarımız kapsamında üyelere toplam 7 milyon 578 bin TL teşvik ödendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
2024 yıllık genel kurul toplantısı kararları 2024 yıllık genel kurul toplantısı karar...

EssilorLuxottica'nın Paris'teki Yıllık Genel Kurul Toplantısında hissedarlar, 2023 mali yılı için hisse başına 3,95 Avro temettü dağıtı...

2024/2 sayılı Tıbbi Cihaz Yönetmeliklerine ilişkin Genelge 2024/2 sayılı Tıbbi Cihaz Yönetmelikleri...

Tıbbi Cihazlara ilişkin Genelge yürürlükten kaldırılmış, 20/5/2024 tarihli ve 2024/2 sayılı Tıbbi Cihaz Yönetmeliklerine ilişkin Genelg...

Görme engelli Serkan Yıldırım, şampiyona rekoru kırarak dünya şampiyonu oldu. Görme engelli Serkan Yıldırım, şampiyona...

Japonya'da düzenlenen Para Atletizm Dünya Şampiyonası'nda 100 metre finalinde 10.53 saniyelik derecesiyle şampiyona rekoru kırarak altı...

Sivas SGK il müdürüne ziyaret Sivas SGK il müdürüne ziyaret

Mesleki problemlerimizle ilgili görüş alışverişinde bulunduk....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
2024 yıllık genel kurul toplantısı kararları 2024 yıllık genel kurul t...

EssilorLuxottica'nın Paris'teki Yıllık Genel Kurul Toplantıs...

2024/2 sayılı Tıbbi Cihaz Yönetmeliklerine ilişkin Genelge 2024/2 sayılı Tıbbi Cihaz...

Tıbbi Cihazlara ilişkin Genelge yürürlükten kaldırılmış, 20/...

Görme engelli Serkan Yıldırım, şampiyona rekoru kırarak dünya şampiyonu oldu. Görme engelli Serkan Yıld...

Japonya'da düzenlenen Para Atletizm Dünya Şampiyonası'nda 10...

Sivas SGK il müdürüne ziyaret Sivas SGK il müdürüne ziy...

Mesleki problemlerimizle ilgili görüş alışverişinde bulunduk...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü ...

Çanakkale Savaşı kahramanı olan Mustafa Kemal kurtuluşun Ana...

OptisyeninSesi e dergi/ 126.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları...

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatı...

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, C...

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Magazin HABERLERİ
Web TV