a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

TEDARİKÇİLERİMİZE ÇAĞRI

Optometrinin olmaması, halkımızın refraksiyona kolay hızlı çabuk ulaşamaması, pazarında son derece küçük kalmasına neden olmaktadır. Türkiye’de tüm pazarın cirosu 1 katrilyon civarında olduğu tahmin edilmektedir. Mesleğimizde Pazar payını nasıl artırabiliriz? Ülkemizde gözlük kullanma oranı ve refraksiyon batı ile kıyaslandığında çok düşüktür. Bunun en temel sebebi 100 yıldan fazla tarihi olan OPTOMETRİ nin ülkemizde mesleki taassup […]

26 Nisan 2011 - 11:48 'de eklendi ve 1133 kez görüntülendi. A+A-

TEDARİKÇİLERİMİZE ÇAĞRI

Optometrinin olmaması, halkımızın refraksiyona kolay hızlı çabuk ulaşamaması, pazarında son derece küçük kalmasına neden olmaktadır. Türkiye’de tüm pazarın cirosu 1 katrilyon civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Mesleğimizde Pazar payını nasıl artırabiliriz?

Ülkemizde gözlük kullanma oranı ve refraksiyon batı ile kıyaslandığında çok düşüktür. Bunun en temel sebebi 100 yıldan fazla tarihi olan OPTOMETRİ nin ülkemizde mesleki taassup yüzünden başlatılmış olmamasıdır.

Bu durumda, sadece SGK nun Optisyenlik müesseselerini finanse etmesi mümkün gözükmemektedir. SGK hizmet alanını yaygınlaştırırken sağlık hizmetlerini de ucuz satın almaktadır. Ayrıca Çin gibi bir devin sektörümüze girmesi yerli üreticilerimizin ve perakendeci optisyenlik müesseselerimizin de nefesini kesmiştir.

Optometrinin olmaması, halkımızın refraksiyona kolay hızlı çabuk ulaşamaması, pazarında son derece küçük kalmasına neden olmaktadır. Türkiye’de tüm pazarın cirosu 1 katrilyon civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Refraksiyonun sadece göz hekimleri eliyle karşılanması mümkün değildir. Bu da toplumda okuma kültüründe, eğitim öğretimde yetersizlik, körlük oranlarındaki artış, iş gücü kaybı, trafik kazalarının ana sebebi, olmaya devam etmektedir.

Bu durumda Optometri eğitimi başlatılana kadar, Geleneksel Optisyenlik müesseselerini yaşatacak çalışmalar yürütmeliyiz. Rekabetin fiyatla değil hizmetle olmasını, bilgilerini ön plana çıkarmalarının gerektiğini anlatmalıyız.

Cam ve çerçeve tedarikçilerimizin, TV basın reklamları,Otel toplantıları yerine, bu çalışmalarını göz hekimlerine kaydırmaları gerekmektedir. Pazarlama elemanları gittikleri illerde bir gün daha fazla kalarak, Göz hekimlerini ziyaret etmeli, tıpkı ilaçta olduğu gibi hekimlerimizi yeni ürünler konusunda bilgilendirmeleri gerekmektedir.

Örneğin son yayınlarda, tüm cam ürünlerinde antirefle kaplama önerilmekte tavsiye edilmektedir. Reçetelerde her tür lenste antirefle kaplamanın kullanılmasını yaygınlaştırmalıyız. Antirefle artık lüks değil, görme konforunu artıran gerekli yüksek teknolojik uygulamalardır.

Aynı çalışmaların, progresivve ve transition organik colormatik lensler için çalışmaların, promasyon ürünlerinin hazırlanması hekimlerin ve meslektaşlarımızın yüksek seviyede bilgilendirilmesi zorunludur. Çerçeveler ve güneş gözlükleri içinde, hekimlere ve meslektaşlarımıza bu çalışmalar yapılmalıdır.

Konfederasyon olarak bu konuda bilimsel malzemeyi ve hatta eğitim sunumlarına hiç bir ücret talep etmeden katkı verebileceğimizi, her türlü işbirliği ve çalışmaya hazır olduğumuz hususunu bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

Taylan KÜÇÜKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İmtiyaz İmtiyaz

İmtiyaz; Haksız Kazancın Kanun Gücüyle Kazanımıdır....

SGK Sözleşme Ücreti Ödeme İşlemleri SGK Sözleşme Ücreti Ödeme İşlemleri...

2022 yılı SGK Sözleşmesi için Kurum tarafından daha önceden yayınlanan duyuru gereği sözleşme bedeli nasıl ve ne zamana kadar yatırmalı...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Camiamıza Sabır ve Başsağlığı Dileriz....

Müessese çalışanlarına eğitim semineri Müessese çalışanlarına eğitim semineri...

50 kişi ile sınırlanan toplantıya tam katılım sağlandı. Programa katılan Beta Optik yönetim kurulu başkanı Sn. Murat Balcı, Meslek etiğ...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
ziya demir
ziya demir
10 yıl önce

saygıdeğer hocam bn optsyen ziya demir yeniden kur açılaçakmış bilginz varmı varsa ltfen bilgi verirmisiniz saygılarımla

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
İmtiyaz İmtiyaz

İmtiyaz; Haksız Kazancın Kanun Gücüyle Kazanımıdır....

SGK Sözleşme Ücreti Ödeme İşlemleri SGK Sözleşme Ücreti Ödeme...

2022 yılı SGK Sözleşmesi için Kurum tarafından daha önceden ...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Müessese çalışanlarına eğitim semineri Müessese çalışanlarına eğ...

50 kişi ile sınırlanan toplantıya tam katılım sağlandı. Prog...

Zodyak 3 – Hayat bazen tatlıdır! Zodyak 3 – Hayat bazen ta...

Herkese merhabalar! Sonbaharın burçlarına geldiğimizi hisset...

Mavi ışık ve Fotobiyolojik ürün güvenliği Mavi ışık ve Fotobiyoloji...

Mavi ışık korumasını öne çıkararak Kimi? Neyi? Kimden? korum...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Lens reçete süresi nedir? Lens reçete süresi nedir?...

Gözlük ve her türlü kontaktlens reçetelerinin geçerlilik sür...

Koronavirüs günlerinde mavi ışıktan korunulmalı! Koronavirüs günlerinde ma...

Mavi ışığın çocukların ve yetişkinlerin göz sağlığı üzerine ...

KOSGEB Desteği KOSGEB Desteği

Destek başvurusu aşamasında KBS üzerinden onaylanan taahhütn...

Magazin HABERLERİ
Web TV
1
0
Fikirlerinizi bekliyorum lütfen yorum yapınx
()
x