a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

TEDARİKÇİLERİMİZE ÇAĞRI

Optometrinin olmaması, halkımızın refraksiyona kolay hızlı çabuk ulaşamaması, pazarında son derece küçük kalmasına neden olmaktadır. Türkiye’de tüm pazarın cirosu 1 katrilyon civarında olduğu tahmin edilmektedir. Mesleğimizde Pazar payını nasıl artırabiliriz? Ülkemizde gözlük kullanma oranı ve refraksiyon batı ile kıyaslandığında çok düşüktür. Bunun en temel sebebi 100 yıldan fazla tarihi olan OPTOMETRİ nin ülkemizde mesleki taassup […]

26 Nisan 2011 - 11:48 'de eklendi ve 1367 kez görüntülendi. A+A-

TEDARİKÇİLERİMİZE ÇAĞRI

Optometrinin olmaması, halkımızın refraksiyona kolay hızlı çabuk ulaşamaması, pazarında son derece küçük kalmasına neden olmaktadır. Türkiye’de tüm pazarın cirosu 1 katrilyon civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Mesleğimizde Pazar payını nasıl artırabiliriz?

Ülkemizde gözlük kullanma oranı ve refraksiyon batı ile kıyaslandığında çok düşüktür. Bunun en temel sebebi 100 yıldan fazla tarihi olan OPTOMETRİ nin ülkemizde mesleki taassup yüzünden başlatılmış olmamasıdır.

Bu durumda, sadece SGK nun Optisyenlik müesseselerini finanse etmesi mümkün gözükmemektedir. SGK hizmet alanını yaygınlaştırırken sağlık hizmetlerini de ucuz satın almaktadır. Ayrıca Çin gibi bir devin sektörümüze girmesi yerli üreticilerimizin ve perakendeci optisyenlik müesseselerimizin de nefesini kesmiştir.

Optometrinin olmaması, halkımızın refraksiyona kolay hızlı çabuk ulaşamaması, pazarında son derece küçük kalmasına neden olmaktadır. Türkiye’de tüm pazarın cirosu 1 katrilyon civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Refraksiyonun sadece göz hekimleri eliyle karşılanması mümkün değildir. Bu da toplumda okuma kültüründe, eğitim öğretimde yetersizlik, körlük oranlarındaki artış, iş gücü kaybı, trafik kazalarının ana sebebi, olmaya devam etmektedir.

Bu durumda Optometri eğitimi başlatılana kadar, Geleneksel Optisyenlik müesseselerini yaşatacak çalışmalar yürütmeliyiz. Rekabetin fiyatla değil hizmetle olmasını, bilgilerini ön plana çıkarmalarının gerektiğini anlatmalıyız.

Cam ve çerçeve tedarikçilerimizin, TV basın reklamları,Otel toplantıları yerine, bu çalışmalarını göz hekimlerine kaydırmaları gerekmektedir. Pazarlama elemanları gittikleri illerde bir gün daha fazla kalarak, Göz hekimlerini ziyaret etmeli, tıpkı ilaçta olduğu gibi hekimlerimizi yeni ürünler konusunda bilgilendirmeleri gerekmektedir.

Örneğin son yayınlarda, tüm cam ürünlerinde antirefle kaplama önerilmekte tavsiye edilmektedir. Reçetelerde her tür lenste antirefle kaplamanın kullanılmasını yaygınlaştırmalıyız. Antirefle artık lüks değil, görme konforunu artıran gerekli yüksek teknolojik uygulamalardır.

Aynı çalışmaların, progresivve ve transition organik colormatik lensler için çalışmaların, promasyon ürünlerinin hazırlanması hekimlerin ve meslektaşlarımızın yüksek seviyede bilgilendirilmesi zorunludur. Çerçeveler ve güneş gözlükleri içinde, hekimlere ve meslektaşlarımıza bu çalışmalar yapılmalıdır.

Konfederasyon olarak bu konuda bilimsel malzemeyi ve hatta eğitim sunumlarına hiç bir ücret talep etmeden katkı verebileceğimizi, her türlü işbirliği ve çalışmaya hazır olduğumuz hususunu bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

Taylan KÜÇÜKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Moncler Lunettes EssilorLuxottica’ya geçiyor Moncler Lunettes EssilorLuxottica’...

EssilorLuxottica ve Moncler, Moncler gözlüklerinin tasarımı, üretimi ve dünya çapında dağıtımını kapsayan özel bir lisans anlaşması imz...

“Silmo İstanbul Award” ödülünü Emgen Optik aldı “Silmo İstanbul Award” ödülü...

24 Kasım akşamı, Çırağan Sarayı' nda gerçekleştirilen SILMO 2023 Optik Fuarı ödül töreninde, yılın en iyi "Optik Mağaza" kategorisinde,...

Mido Optik Fuarı destek programı Mido Optik Fuarı destek programı

03- 05 Şubat 2024 tarihleri arasında İtalya' nın Milano kentinde düzenlenecek olan Mido Optik fuarında katılımcı olarak stand açmayı dü...

İthalatta gözetim ve korunma önlemi uygulamaları İthalatta gözetim ve korunma önlemi uygu...

İthalatta Gözetim ve Korunma Önlemi Uygulamaları Kapsamında Hesaplanan Katma Değer Vergisinin İndirim Hakkının Kaldırılmasına Dair Kara...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ziya demir
ziya demir
27 Nisan 2011 16:02

saygıdeğer hocam bn optsyen ziya demir yeniden kur açılaçakmış bilginz varmı varsa ltfen bilgi verirmisiniz saygılarımla

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Moncler Lunettes EssilorLuxottica’ya geçiyor Moncler Lunettes EssilorL...

EssilorLuxottica ve Moncler, Moncler gözlüklerinin tasarımı,...

“Silmo İstanbul Award” ödülünü Emgen Optik aldı “Silmo İstanbul Awa...

24 Kasım akşamı, Çırağan Sarayı' nda gerçekleştirilen SILMO ...

Mido Optik Fuarı destek programı Mido Optik Fuarı destek p...

03- 05 Şubat 2024 tarihleri arasında İtalya' nın Milano kent...

İthalatta gözetim ve korunma önlemi uygulamaları İthalatta gözetim ve koru...

İthalatta Gözetim ve Korunma Önlemi Uygulamaları Kapsamında ...

24 Kasım Öğretmenler Günü 24 Kasım Öğretmenler Günü...

Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğini icra eden kimseleri ...

Silmo İstanbul 2023 Optik Fuarı başlıyor Silmo İstanbul 2023 Optik...

Silmo İstanbul 2023 Optik Fuarı, daha yeni ve daha genişleye...

EssilorLuxottica Bliz’i spor portföyüne entegre ediyor EssilorLuxottica BlizR...

EssilorLuxottica, spor gözlükleri, kar gözlükleri ve kask ma...

Verimsiz uyku ile göz tansiyonu arasında bağlantı olabilir Verimsiz uyku ile göz tan...

Yapılan bir araştırmada, verimsiz uykunun göz tansiyonu (glo...

SILMO İSTANBUL 2023 Fuarındayız SILMO İSTANBUL 2023 Fuarı...

Hooptik.com ailesi olarak SILMO İSTANBUL 2023 Fuarındayız....

Türk optik sektörüyle buluşuyor Türk optik sektörüyle bul...

Novus Optik, Silmo İstanbul Optik Fuarında Türk optik sektör...

Magazin HABERLERİ
Web TV