a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

TEDARİKÇİLERİMİZE ÇAĞRI

Optometrinin olmaması, halkımızın refraksiyona kolay hızlı çabuk ulaşamaması, pazarında son derece küçük kalmasına neden olmaktadır. Türkiye’de tüm pazarın cirosu 1 katrilyon civarında olduğu tahmin edilmektedir. Mesleğimizde Pazar payını nasıl artırabiliriz? Ülkemizde gözlük kullanma oranı ve refraksiyon batı ile kıyaslandığında çok düşüktür. Bunun en temel sebebi 100 yıldan fazla tarihi olan OPTOMETRİ nin ülkemizde mesleki taassup […]

26 Nisan 2011 - 11:48 'de eklendi ve 1278 kez görüntülendi. A+A-

TEDARİKÇİLERİMİZE ÇAĞRI

Optometrinin olmaması, halkımızın refraksiyona kolay hızlı çabuk ulaşamaması, pazarında son derece küçük kalmasına neden olmaktadır. Türkiye’de tüm pazarın cirosu 1 katrilyon civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Mesleğimizde Pazar payını nasıl artırabiliriz?

Ülkemizde gözlük kullanma oranı ve refraksiyon batı ile kıyaslandığında çok düşüktür. Bunun en temel sebebi 100 yıldan fazla tarihi olan OPTOMETRİ nin ülkemizde mesleki taassup yüzünden başlatılmış olmamasıdır.

Bu durumda, sadece SGK nun Optisyenlik müesseselerini finanse etmesi mümkün gözükmemektedir. SGK hizmet alanını yaygınlaştırırken sağlık hizmetlerini de ucuz satın almaktadır. Ayrıca Çin gibi bir devin sektörümüze girmesi yerli üreticilerimizin ve perakendeci optisyenlik müesseselerimizin de nefesini kesmiştir.

Optometrinin olmaması, halkımızın refraksiyona kolay hızlı çabuk ulaşamaması, pazarında son derece küçük kalmasına neden olmaktadır. Türkiye’de tüm pazarın cirosu 1 katrilyon civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Refraksiyonun sadece göz hekimleri eliyle karşılanması mümkün değildir. Bu da toplumda okuma kültüründe, eğitim öğretimde yetersizlik, körlük oranlarındaki artış, iş gücü kaybı, trafik kazalarının ana sebebi, olmaya devam etmektedir.

Bu durumda Optometri eğitimi başlatılana kadar, Geleneksel Optisyenlik müesseselerini yaşatacak çalışmalar yürütmeliyiz. Rekabetin fiyatla değil hizmetle olmasını, bilgilerini ön plana çıkarmalarının gerektiğini anlatmalıyız.

Cam ve çerçeve tedarikçilerimizin, TV basın reklamları,Otel toplantıları yerine, bu çalışmalarını göz hekimlerine kaydırmaları gerekmektedir. Pazarlama elemanları gittikleri illerde bir gün daha fazla kalarak, Göz hekimlerini ziyaret etmeli, tıpkı ilaçta olduğu gibi hekimlerimizi yeni ürünler konusunda bilgilendirmeleri gerekmektedir.

Örneğin son yayınlarda, tüm cam ürünlerinde antirefle kaplama önerilmekte tavsiye edilmektedir. Reçetelerde her tür lenste antirefle kaplamanın kullanılmasını yaygınlaştırmalıyız. Antirefle artık lüks değil, görme konforunu artıran gerekli yüksek teknolojik uygulamalardır.

Aynı çalışmaların, progresivve ve transition organik colormatik lensler için çalışmaların, promasyon ürünlerinin hazırlanması hekimlerin ve meslektaşlarımızın yüksek seviyede bilgilendirilmesi zorunludur. Çerçeveler ve güneş gözlükleri içinde, hekimlere ve meslektaşlarımıza bu çalışmalar yapılmalıdır.

Konfederasyon olarak bu konuda bilimsel malzemeyi ve hatta eğitim sunumlarına hiç bir ücret talep etmeden katkı verebileceğimizi, her türlü işbirliği ve çalışmaya hazır olduğumuz hususunu bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

Taylan KÜÇÜKER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Ailedeki Göz Bozukluğu Çocuk İçin Risk Faktörü Ailedeki Göz Bozukluğu Çocuk İçin Risk F...

Çocuklar arasında yapılan araştırmada, vücut ağırlığı 20-24 kilogram aralığındaki öğrencilerin yüzde 13,5'inde kırma kusuru saptandı....

CEO’nun gözlük tercihi CEO’nun gözlük tercihi

Şık ve hafif tasarımları tercih eden liderler, günün optik teknolojisini de yakından takip ediyor. Hatta aralarında 30’dan fazla gözlüğ...

Amcaoğlu Amcaoğlu

Gözlük işin olursa bundan sonra burdasın’’deyip bana iş kazandırma....

Kış mevsiminde iyi görüş Kış mevsiminde iyi görüş

Ehliyet göz testi, minimum yüzde 70 görme keskinliği gerektirir. Kötü gören ve düzeltmeden kazaya neden olan herkes her durumda kısmen ...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ziya demir
ziya demir
27 Nisan 2011 16:02

saygıdeğer hocam bn optsyen ziya demir yeniden kur açılaçakmış bilginz varmı varsa ltfen bilgi verirmisiniz saygılarımla

Farkedilin
SON EKLENEN HABERLER
Ailedeki Göz Bozukluğu Çocuk İçin Risk Faktörü Ailedeki Göz Bozukluğu Ço...

Çocuklar arasında yapılan araştırmada, vücut ağırlığı 20-24 ...

CEO’nun gözlük tercihi CEO’nun gözlük terc...

Şık ve hafif tasarımları tercih eden liderler, günün optik t...

Amcaoğlu Amcaoğlu

Gözlük işin olursa bundan sonra burdasın’’deyip bana iş kaza...

Kış mevsiminde iyi görüş Kış mevsiminde iyi görüş...

Ehliyet göz testi, minimum yüzde 70 görme keskinliği gerekti...

Odak Noktası Odak Noktası

Hastaya daha kaliteli bir görüş için odaklara göre çerçeveye...

Gözlük kullanımının yetersiz olmasının sebepleri nelerdir? Gözlük kullanımının yeter...

Türkiye’de gözlük kullanım oranı ortalama yüzde 25-30 aralığ...

Yabancı yatırımların rekabet hukuku açısından incelenmesi Yabancı yatırımların reka...

Yerel firmaların kâr hadlerinin düşmesi ve piyasadan çekilme...

Apollo’nun CEO’luk görevini Nihat Aydın üstlenecek Apollo’nun CEO’luk görevi...

Apollo'nun Genel Müdürlük görevini 1 Şubat'tan itibaren Niha...

Hazır okuma gözlüklerinin satışı yasaktır Hazır okuma gözlüklerinin...

HAZIR OKUMA GÖZLÜKLERİ, SOSYETE PAZARI,CAMİ ÖNLERİ, İŞPORTA,...

Kamu Hastanesi Optisyen arıyor! Kamu Hastanesi Optisyen a...

Afyonkarahisar kamu hastanesi Optisyen alımı yapacak! ...

Magazin HABERLERİ
Web TV