a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Sayın Kazım Ağca ya Çağrı- Taylan Küçüker

Yapılan reklamlara hepimiz tepkiliyiz. Reklamlarla ilgili eleştirilerimizi yapalım. Hatta yapılan reklamları, TC Sağlık Bakanlığına ve Sanayi Bakanlığına şikâyet edelim.

04 Şubat 2012 - 13:08 'de eklendi ve 33591 kez görüntülendi. A+A-

Sayın Kazım Ağca ya Çağrı- Taylan Küçüker

taylankucuker

EOS oluşumunu ben zincir mağazalar olarak görmüyorum. Bu bir kooperatif gibi alım birlikteliğidir.

Düşünce olarak bana yanlış gelmiyor. Çünkü üye müesseseler işçileşmiş meslektaşlar değil, bizati müesseselerin sahipleridir.

Değerli meslektaşlarım,

EOS oluşumunu ben zincir mağazalar olarak görmüyorum. Bu bir kooperatif gibi alım birlikteliğidir. Düşünce olarak bana yanlış gelmiyor. Çünkü üye müesseseler işçileşmiş meslektaşlar değil, bizati müesseselerin sahipleridir.

EOS danışma kurulunun, sektörde Pazar açmak talep yaratmak için bu reklamı planladığı ancak, bilgi eksikliği yüzünden yanlış yaptıklarını düşünüyorum. Biz ticaret mesleği değiliz, sağlık mesleğiyiz. Bu tür reklamların mesleğimize bir katkısı olmayacağı gibi, reklamı veren organizasyona da bir katkısı olmayacaktır.

Tanıtım için bir para harcıyorsanız tüm sektöre katkı sağlamasını hedefliyorsanız, bu camı çerçeveyi indirmekle olamaz. Tüm sektörde Pazar payının artırmaya, hepimize katkı sağlayan kamu spotları gibi tanıtımlara önem verilmelidir. Aşağıdaki gibi tanıtım spotları geçseniz size kim ne diyebilir?

Örneğin;
“Çocuklarınızın eğitimde başarı olması istiyorsanız, yılda bir kez görme testinden geçiriniz.”
“Gece araç kullanırken antirefle cam kullanmanız, sürüş güvenliğinizi artırır. “
“Standartlara uygun üretilmiş, güneş gözlüklerinizi, optisyenlik
Müesseselerinden satın alınız, bu sayede, trafik sinyalizasyon renklerini doğru algılar kaza yapmaktan sakınırsınız “
Optisyenlik müesseselerinde satılan güneş gözlükleri, işportadadan elde edeceğiniz bir güneş gözlüğüne göre altı kez daha sağlamdır, yüz ve göz yaralanmalarından sizleri korur.
Böyle yüzlerce örnek çoğaltabiliriz.

Değerli meslektaşlarım,
Ben Kayatur’dan çerçeve alışverişim yok, ancak opak cam ve opak kontakt lens firmalarından alış verişim var, Boykot yapan arkadaşlarımın düşüncelerine eylemlerine saygı duymakla birlikte, ben bunun doğru bir yöntem olduğunu düşünmüyorum. Ben kendi adıma alış verişimi kesmeyi düşünmüyorum. Peki, boykot yapan arkadaşlara şunu soruyorum, bir başka zincir mağaza reklam yaparken, neden o zincire mal veren firmalara boykot uygulamadınız? İfrat la tefrit i karıştırmalım.

Mesleki mevzuatımıza göre, reçeteli ürünler için reklam yapılamaz.

Yapılan reklamlara hepimiz tepkiliyiz. Reklamlarla ilgili eleştirilerimizi yapalım. Hatta yapılan reklamları, TC Sağlık Bakanlığına ve Sanayi Bakanlığına şikâyet edelim.

Bir şey daha yapalım, buradan Sayın Kazım AĞCA’ya seslenerek bu reklamları durdurması için sizler adına çağrıda bulunuyorum. Sayın Kazım AĞCA bu önerimizi EOS danışma kuruluna götürünüz, sektörü geren, kabul görmeyen bu reklamlarınızı ve tanıtımınızı durdurunuz.
Saygılarımla

Not: Eos üyesi değilim

Taylan KÜÇÜKER

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları içerler, kavga ederler, küfür ederler ama beddua etmezler dedi....

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin açılacağı ilin sağlık idaresinden optisyenlik müessesesi ruhsatı almak zor...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Camiamıza Sabır ve Başsağlığı Dileriz....

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık bankalar gelen ödemeleri bir gün bekletemeyeceklerdir. Ödemelerinizi almanız g...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(11 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

11 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
metehan İLERİ
metehan İLERİ
8 Şubat 2012 09:57

sevgili meslektaşlarım neye tepki verip neye vermeyeceğmize bile karar vermiş değiliz. hangimizin magzasında 50 tl ye çerçeve yok hangimizin magzasında 20 tl ye cam yok bırakın versinler reklamları reklamın iyisi kötüsü olmaz fiyatla rekabet edenlerin sonu hep hüsranla bitmiştir. kendine güvenen satışıyla kalitesiyle müşteri odaklı satış anlayışıyla rekabet edin.ben atasunun reklamı ile çok gözlük sattım sgk reçetesi + 69 tl ye vereceginiz cam çerçeve hangimizin magazasında yokki .Akıllı olan her satıcı işini bilir.Kayatura gelince neden yerli bir firmaya boykot uygulayalımki safilo gruba uyguladıkmı lüxottica gruba uyguladıkmı hadi karlarımızı en asgariye indiren lüxottica gruba uygulayalım ama yemiyor değilmi.Bu arada belirteyim sakın… Read more »

hamdi selvi
hamdi selvi
7 Şubat 2012 09:56

sayın taylan küçüker eos oluşumunu düşünce olarak bana yanlış gelmiyor diyen değerli meslektaşımı bu tutum davranışından dolayı ********* kınıyorum *********

A.KERİM YEDİYILDIZ
A.KERİM YEDİYILDIZ
6 Şubat 2012 23:20

sizin atasun optikten ne farkınız kaldı ki….bu tür ucuz reklamlar zaten yıllardır yapılılıyor.optik sektörünü bu hale getiren de zaten bu anlayış değil mi.hani siz farklıydınız.bence diğerlerinden tek farkınız 67 tl ye değilde 51 tlye bir gözlük satmanız.

murat
murat
6 Şubat 2012 10:43

peki neden bir cam ve çerçeve firmasının kanatları altına girdiniz.birliği düşünüyorsanız izmir koperatifi gibi kendi adınızı ve kendi varlığınızı koruyacak bir sisteme dahil olmuyorsunuz.bir kooperatife dahil olup tüm firmalarla pazarlık edip gücü kullanarak rekabetçi fiyatlar üzerinden istediğim ürünü almak daha iyi değilmi?.neden arkasında belli bir marka olan sisteme dahil oluyorsunuz?.neden kendinizi belli markaları almak zorunda olduğunuz bir sisteme sokuyorsunuz?.yani yarın size ne fiyattan cam ve çerçeve verirse almak zorunda kalacaksınız.yani siz bu sisteme girerek firmanın hiç bir harcama yapmadan kendiniz üzerinden kancınıza ortak olmasını sağladınız.kendi geleceğinizi neden siz değilde başkalarının belirlemesine izin veriyorsunuz.

Sinan Şentürk
Sinan Şentürk
5 Şubat 2012 13:38

21 yıldır bu meslekteyim. Rahmetli babam ben doğduğumda gözlükçü idi. Ben mühendislik tahsili yapmama rağmen baba mesleğini sevdiğim için bu işi yapıyorum. 71 inci EOS üyesiyim. Üye olurken işlerim artsın diye değil, birlik beraberlik olalım diye üye oldum. Eleştirmek en kolay iş! Yapıcı eleştirilere eyvallah! Optik sektörünü bekleyen tehlikeleri niçin görmüyorsunuz? Büyük guruplar tüm yurtta bütün optik sektörüne dayatmacı olmadan aklınızı başınıza alın? SGK’ya 20-25 TL reçete başı fiyat kabul ettirilirse ne yapacaksınız? EOS düşmanınız değil, optik sektörünü kurtaracak bir kuruluş olacaktır. Bunu zaman gösterecek! Pişman olacak boyunuzdan büyük laflar etmeyiniz! EOS size de lazım olacak unutmayın. Biz sağlık mesleği… Read more »

metehan
metehan
5 Şubat 2012 18:08

işlerim artsın diye değil, birlik beraberlik olalım diye mi el ilanlarını dağıttınız camlara 5o tl den başlayan fiatlarla diye yazdınız bu yaptıklarınız 72 eos üyesi için değilmi bukadar tutarsızlığa da pes doğrusu doğruyu söyleyin baride bizde inanalım

zeki ünal
zeki ünal
6 Şubat 2012 11:21

çok güzel söylemişsin arkadaşım sizin 51 tl olan reklamını görünce sgk reçete fiatlarını 20 25 tl ye çeker sen haklısın kardeşim hemde çok haklı

optisyen_kız
optisyen_kız
5 Şubat 2012 01:32

Değerli meslektaşlarım; daha düne kadar siz demiyormuydunuz, birleşin, güçbirliği oluşturun, uluslar arası sermayeli zincir mağazalara ve şirketlere karşı rekabet edebilmek için bunların şart olduğunu her platformda dile getirmiyormuydunuz_? Ne oldu, ne değişti. Bugün Eos diye % 100 yerli bir oluşum ortaya çıkmış, bizim çocuklar diye büyüklere kafa tutar hale gelmiş. Kısa zamanda 72 mağaza sayısına ulaşmış, prestijli Avm lerde ve caddelerde boy göstermeye başlamış. Bu garez, bu kin, bu çekememezlik niye_? Haydi siz de gidin Eos zincir halkalarından biri olun, gücünüze güç katın. Yok efendim filanca firmayı biz adam ettik, yok mal almayalım, tepki gösterelim… Yıllarca babanızın hayrına mı aldınız… Read more »

Erol Aydogan
Erol Aydogan
5 Şubat 2012 20:27
Reply to  optisyen_kız

Benim yazımı iyi anlamadığınız kanaatindeyim, dikkatli okursanız yapılan tepkileri eleştiriyorum zaten ancak anlayamadığın bişey neden her reklam FİYAT üzerinden veriliyor, neden bilgilendirme, tanıtma, (Kazım beyin dediği gibi..) kendinizi anlatan reklam değilde “en ucuzu bende” reklamı yapıyorsunuz?
Bu reklamların mesleğimizi nereye taşıyacağını düşündünüz mü?

OPTİSYEN
OPTİSYEN
6 Şubat 2012 17:48
Reply to  optisyen_kız

BURDA Kİ TEMEL TEPKİ YERLİ YADA YABANCI OLUŞUMLARA DEĞİL. MESLEĞİ SEYYAR SATICI TARZI REKLAM İMAJLARIYLA AYAKLAR ALTINA ALMALARINADIR. YOK 1 TL YOK ON TL BUNLAR UCUZ REKLAMLAR. YAPABİLİYORLARSA İNSANLARA GÖZLÜK KULLANMA ALIŞKANLIĞINI AŞILAYICI REKLAMLARLA KENDİLERİNİ ÖN PLANA ÇIKARMALARI OLMALIDIR.MESLEĞİN PRESTİJİ BU TİP REKLAMLAR ALT EDİLMEKTEDİR. UCUZ SATMAKLA REKLAM YERİNE KALİTE İLE REKLAM OLUŞTURULMALIDIR.

Erol Aydoğan
Erol Aydoğan
4 Şubat 2012 18:59

Bu seviyeli yorum için teşekkür ederim. Bazen tepki verelim derken hakarete varan yorumlar yapılıyor ve bu durum bizim gibi saygın meslek mensuplarına yakışmıyor. Reklam veren firmalara tepki verelim ama nereye kadar? 1 ay sonra sonra aynı tepkimiz devam edecek mi? Yoksa bizler (Optisyenlik müesseseleri) farklı çözümler mi aramaya başlamalıyız? EOS Optiklere Kayatur Optik bağlantılı olduğun için ürün almayarak tepki veriyoruz, yarın reklam veren bağımsız perakende mağazalara nasıl tepki vereceğiz? Arkadaşlar mesleğimizin komple bir elden geçmesi gerekiyo. Reklamdan tanıtıma, SGK dan Barkoda kadar bir çok kunuda birlik olup oturup bir yol haritası belirlememiz gerekiyor aksi halde songünlerdeki gelişmeler (ki devamının geleceğine… Read more »

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları...

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatı...

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, C...

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Ehliyet reformu: Gönüllü öz değerlendirme işe yarayabilir mi? Ehliyet reformu: Gönüllü ...

Araştırmalar ve kazalar, 70 yaş ve üzeri kişilerin en azında...

Sağlık İstatistikleri yıllığı yayınlandı Sağlık İstatistikleri yıl...

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanan Sağlık İstati...

Taklitlerine dikkat! Taklitlerine dikkat!

Konuşma dilindeki sahte veya kopya (kopya) terimleri, yasal ...

Sektörün gelişimi için bu anketi cevaplayın! Sektörün gelişimi için bu...

Sektörün güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek ve çözüm öneril...

Sektör istişare toplantısı Sektör istişare toplantıs...

Toplantıda, tıbbi cihaz sektörüne yönelik genel değerlendirm...

Kaçak gözlük operasyonu Kaçak gözlük operasyonu...

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde bir yolcu otobüsünün bagajınd...

Magazin HABERLERİ
Web TV