a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Optisyenlik ticarethane degildir.

Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu Genel Başkanı Rıfat Küpeli, optisyenlerin her şeyi satamamasına rağmen ticarethane olarak görülmesinin yanlış olduğunu savundu. Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu ile Gaziantep Gözlükçüler Derneği işbirliğiyle Novotel’de Optik Semineri düzenlendi. Seminere Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu Genel Başkanı Rıfat Küpeli, Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu  Başkan Yardımcısı Anadolu Federasyon Başkanı Taylan Küçüker, Gaziantep Optisyen Gözlükçüler […]

20 Şubat 2012 - 13:34 'de eklendi.

Optisyenlik ticarethane degildir.

Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu Genel Başkanı Rıfat Küpeli, optisyenlerin her şeyi satamamasına rağmen ticarethane olarak görülmesinin yanlış olduğunu savundu.

Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu ile Gaziantep Gözlükçüler Derneği işbirliğiyle Novotel’de Optik Semineri düzenlendi. Seminere Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu Genel Başkanı Rıfat Küpeli, Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu  Başkan Yardımcısı Anadolu Federasyon Başkanı Taylan Küçüker, Gaziantep Optisyen Gözlükçüler Derneği Başkanı Kamil Birimoğlu, SGK Tıbbi Malzemeler Daire Başkanı Optik Şube Müdürü Şükriye Vural, SGK İl Müdürü Ahmet Yetim, Türkiye Gözlük Sanayicileri Derneği Başkanı Mehmet Dibi ile kentimizdeki gözlükçü ve optisyenler katıldı.

“KAREKOD UYGULAMASINDA GEÇ KALINDI”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını Gaziantep Optisyen Gözlükçüler Derneği Başkanı Kamil Birimoğlu yaptı. Her yıl olduğu gibi SGK ile 2012 yılı için sözleşme yaptıklarını anımsatan Birimoğlu, 2011 yılında muhtelif tarihlerde konfederasyon ve federasyon önderliğinde birliktelik sağlayarak komisyonlar oluşturduklarını söyledi. 2012 yılı optik sözleşmesi kapsamında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür eden Birimoğlu, şöyle konuştu: “2012 yılı içerisinde optikle ilgili güncelleştirmelere ihtiyaç duymaktayız. 1 Mart’ta yürürlüğe girecek olan karekod uygulaması aslında geç kalınmış bir uygulamadır. Bu uygulama optisyenler için yararlı olduğundan destekliyoruz. SGK’nın bu uygulama ile amacı hak sahiplerine kalite standardı yüksek ürünler sunmaktır. SGK tarafından başlatılacak olan karekod uygulaması konfederasyonumuz tarafından da desteklenmektedir.”

“MESLEĞİMİZ ÇOK ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR”
Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Anadolu Federasyon Başkanı Taylan Küçüker, mesleklerinin çok zor bir süreçten geçtiğini belirterek, birçok problemlerinin olduğunu açıkladı. Şu anda karekod uygulamasının güncel olduğunu ifade eden Küçüker, konfederasyonun 23 dernekten meydana geldiğini söyledi. Genel Merkezin Ankara’da olduğunu vurgulayan Küçüker şöyle konuştu: “Türkiye’de 19 tane konfederasyon var. Bazı meslektaşlarımız ‘barkod, karekod uygulaması nereden çıktı’ diyorlar. Devlet artık bir ürünün üretildiği andan itibaren ulaştığı eczane ve optisyenlere kadar izleyip takip etmek ve gerçek istatistik bilgilerini çıkartmak istiyor. Sağlık harcamalarımız şu anda 46 katrilyona ulaştı. Tabi ki bu durum dünyadaki bütün ülkelerin problemi, Almanya’da Gayri Safi Milli Hâsıla’nın yüzde 11’ini sağlık harcamaları oluşturuyor. Devletimiz ilaca 16 katrilyon para ödüyor. Gözlük sektörüne gelince yılda altı buçuk milyon gözlük alınıyor, yeşil kartla bunun 10 milyonu aşacağını tahmin ediyoruz.”

“OPTİSYENLER TİCARETHANEYSE NEDEN HERŞEYİ SATAMIYOR?”
Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu Genel Başkanı Rıfat Küpeli, konfederasyonun 4 federasyondan oluştuğunu söyledi. Optisyenlerin hepsinin mesleğe olan inancıyla sorunlarla mücadele ettiklerini belirten Küpeli, konfederasyonun içinde bulunmak istemeyenlerin bir cephe olduğunu açıkladı. Konfederasyon olarak sıkıntıları aşıp yeri geldiğinde meslektaşlarını bilgilendireceklerini kaydeden Küpeli şöyle konuştu: “Son geldiğimiz aşamada birçok sivil toplum kuruluşu konfederasyonun dışındaydı. Ayrı fikirde olmayan kişiler bile bugün aynı çatının altında olmamız gerektiğini düşünerek yola çıktık ve süreç gayet güzel gidiyor. Şu ana kadar hemen hemen yaptığım her toplantıda optisyenlik mesleğinin birer ticarethane olmadığını iddia ettim. Bizim mesleğimiz ticarethaneyse karlılık ön planda olmalıdır. Benim yerim Sirkeci’de en çok satılan cep telefonu aksesuarı. Bayram geldiğinde bütün dükkânlar kapısının önüne çikolata koyarak satıyor ama ben satamıyorum. İşyerimin önünde çuvallarla Antepfıstığı satıldı, ben bir avuç bile satamadım. Optisyenler madem ticarethaneyse neden her şeyi satamıyor. Bu kadar sıkıştırılmış bir mesleğin ticaret yapması mümkün mü?”

Bu konu ile ilgili Video haberimizi aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

http://optisyeninsesi.tv/genel/rifat-kupeli-gozlukculuk-ticaret-midir-87.html

Haber Kaynağı :http://gaziantepgunes.com/HaberDetay.aspx?Hid=41768&Durum=1

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
50’den fazla göz sorununu teşhis eden yapay zeka geliştirildi 50’den fazla göz sorununu teşhis e...

Yeni bir makine-öğrenme sistemi, 50’yi aşkın göz hastalığını teşhis edebiliyor, bu sayede tanı ve tedaviyi hızlandırabiliyor....

Dünya Çapındaki Gözlük Müzeleri Dünya Çapındaki Gözlük Müzeleri

Gözlüklerin büyüleyici tarihi, dünyanın dört bir yanındaki gözlük müzeleri ile güzel bir şekilde korunmaktadır....

Mezunların istihdam oranı yüzde 75,6 Mezunların istihdam oranı yüzde 75,6

Ön lisans mezunları için kayıtlı istihdam oranı ise 2022'de yüzde 67,3 iken 2023'te yüzde 67,7 olarak hesaplandı....

EssilorLuxottica Supreme’i 1,5 milyar dolara satın aldı EssilorLuxottica Supreme’i 1,5 mil...

Sokak giyim markası Supreme'i VF Corporation'dan 1,5 milyar dolar nakit karşılığında satın almak üzere anlaşma imzaladı....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Tz
Tz
5 Mayıs 2012 00:55

Baskan senden Allah razı olsun

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
50’den fazla göz sorununu teşhis eden yapay zeka geliştirildi 50’den fazla göz so...

Yeni bir makine-öğrenme sistemi, 50’yi aşkın göz hastalığını...

Dünya Çapındaki Gözlük Müzeleri Dünya Çapındaki Gözlük Mü...

Gözlüklerin büyüleyici tarihi, dünyanın dört bir yanındaki g...

Mezunların istihdam oranı yüzde 75,6 Mezunların istihdam oranı...

Ön lisans mezunları için kayıtlı istihdam oranı ise 2022'de ...

EssilorLuxottica Supreme’i 1,5 milyar dolara satın aldı EssilorLuxottica Supreme&...

Sokak giyim markası Supreme'i VF Corporation'dan 1,5 milyar ...

OptisyeninSesi e dergi/ 128.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Avrupa: satın alma gücünde büyük farklılıklar Avrupa: satın alma gücünd...

Kişi başına 12.067 Euro ile Lüksemburglular perakendeye en ç...

SGK emeklilere indirim yapan kurum ve kuruluşları açıkladı SGK emeklilere indirim ya...

SGK, emeklilere yönelik olarak indirim yapan kurum ve kurulu...

Sizinde sekiz zekanız var! Sizinde sekiz zekanız var...

Herkes sekiz zeka ile doğar desek ne düşünürsünüz?...

15 Temmuz Günümüz Kutlu Olsun. 15 Temmuz Günümüz Kutlu O...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz Kutlu Olsun....

Rusya gözlük pazarının yeni gerçekliği Rusya gözlük pazarının ye...

Rusya'da Gözlük pazarının hacminin 2029 yılına kadar 280,7 m...

Magazin HABERLERİ
Web TV