a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

KOOPERATİF AİLENİZDİR

 S.S. Tüm Optisyenler ve Gözlükçüler Temin Tevzi Kooperatifi,1 Eylül 2013 tarihinde Wyndham İzmir Özdilek Otelde, Türkiye’deki ortaklarımızın 65’ nin katılımıyla kooperatifimizin gelecekteki vizyonunu kurgulamak üzere istişare toplantısı yapıldı.  25 meslektaşla yola çıkan kooperatif, iki sene gibi kısa bir sürede meslektaşlarının ve tedarikçilerin artan teveccühleri neticesinde, gerek ortak sayısını gerekse de ortaklarına sunduğu mal ve hizmet […]

07 Eylül 2013 - 16:35 'de eklendi ve 1785 kez görüntülendi. A+A-

KOOPERATİF AİLENİZDİR

 gozkoop3S.S. Tüm Optisyenler ve Gözlükçüler Temin Tevzi Kooperatifi,1 Eylül 2013 tarihinde Wyndham İzmir Özdilek Otelde, Türkiye’deki ortaklarımızın 65’ nin katılımıyla kooperatifimizin gelecekteki vizyonunu kurgulamak üzere istişare toplantısı yapıldı. 

25 meslektaşla yola çıkan kooperatif, iki sene gibi kısa bir sürede meslektaşlarının ve tedarikçilerin artan teveccühleri neticesinde, gerek ortak sayısını gerekse de ortaklarına sunduğu mal ve hizmet çeşitliliğini istikrarlı bir şekilde arttırmayı başarmıştır. Bunun neticesinde kooperatifin ekonomik gücü marka değeri ve faaliyet gösterdiği coğrafya katlanarak artmaya, büyümeye devam etmektedir. S.S. Tüm Optisyenler ve Gözlükçüler Temin Tevzi Kooperatifinin başarısı meslektaşlarımıza örnek olmuş, İstanbul, Samsun ve Mersin ‘de yeni kooperatifler kurulmuştur.

Gözlükçü müesseseleri, ekonomik açıdan mikro işletmelerdir. Dolayısı ile pazarda rekabet koşullarını belirlemek şöyle dursun dengelemekten bile uzaktırlar. Böyle bir durumda yerli ve uluslararası sermayenin sektörümüzde kullanacağı orantısız güç karşısında geleneksel mağazaların sermaye gibi davranabilmesinin yegâne anahtarı kooperatiftir. Kooperatifler, sektörümüzde faaliyet gösteren tüm (gözlükçü ve tedarikçi) aktörlerin, iktisadi ve mesleki geleceklerinin teminatı olacak olan, büyüyen bir ailedir.

gozkoop1

Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Burçin KÜÇÜKÖREN, Kooperatifin faaliyetleri ve gelecek ile ilgili proje ve hedefleri kapsamında toplantıya katılan ortaklara detaylı bir sunum yapmıştır.

gozkoop2

Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Burçin KÜÇÜKÖREN yaptığı sunumda, ortaklarımıza şöyle hitap etmiştir.

.
Değerli Gözkoop Ortaklarımız,
Her yıl yapmayı planladığımız, takip eden yıldaki mal alım planlaması ile ilgili toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Bu toplantılarda markalarımızla ilgili büyümeyi, diğer tedarikçilerimizle ilgili gelişmeleri, anlaşma yapılması istenen markaları, ileride ulaşmak istediğimiz hedeflerimizi konuşacağız.
Arkadaşlar, ne kadar birlikte hareket edebilirsek o kadar yol alabiliriz ve bizi geçmekte olan rakiplerimizle gerektiği gibi mücadele edebiliriz. Bu salonda bu gerçeği bilen ve Gözkoop’a yeterince destek veren çok sayıda arkadaşımız olduğunu biliyorum.

gozkoop4
Gözkoop olarak bizim de ulusal kimliğimizi kazanabilmemiz için yapacağımız tabela birliğine geçme konusu, tamamen bu marka ve onunla bağlantılı fiyat politikasının uygulanabilirliği ile ilgilidir. Bunun dışındaki dış ve iç görünüşteki benzerliği yakalamak çok daha kolaydır. Ancak fiyat politikası hepsinden önemlidir. Markalarımızda fiyat birliğini sağlamak, tabela birliğine atılacak en büyük adım olacaktır.

gozkoop5
Başkan interaktif olarak ortaklarımızdan gelen soruları cevaplamıştır.

GREAT TE, Gözkoop’un camda tescilli markasıdır. 1/Ekim’de tüketiciye sunmayı planlamaktayız. Siz ortaklarımızın da iş yerlerinde ön plana çıkaracağınızı düşündüğümüz markamız, kısa sürede tüketicinin dikkatini çekecektir.

gozkoop6

CARMEN MARC, Gözkoop’un güneş gözlüğü ve gözlük çerçevesinde tescilli markasıdır. Güneş gözlüğü sezonu oldukça durağan geçmiştir ve geçmektedir. Sizlerin de talepleri doğrultusunda önümüzdeki yıl sadece optik yaptırmayı planlamış bulunmaktayız. Optik çalışmamızı henüz sürdürmekteyiz.

ARAÇ alımı konusu, markalarımızın oluşması ile doğal olarak gündeme gelmiştir. Bu vesileyle Gözkoop ilk araç alımını yapmıştır. Hedef hem sizlere ürünleri daha sıklıkla ulaştırabilmek, hem de yeni üye alımı ziyaretleri ve görüşmeleri yapabilmektir.

ONLINE SİPARİŞ sistemi de, “gozkoop.com” sitemizin içinde faaliyete geçmiştir. Buradan yeni gelen her ürün görülebilecek ve rahatlıkla sipariş verebilebilecektir.

TEDARİKÇİ sayımız 22 olmuştur. Ortaklarımızın havuzumuzdaki tedarikçilere yönelmesi, büyümemizin en büyük nedenidir. Gözkoop dışında tedarik yapmayan ortak sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Tabi ki yönetim olarak, bunu sağlayacak anlaşmalara imza atmaya devam etmekteyiz. Hedefimiz %100 Gözkoop üzerinden tedarik olmasıdır. Bununla ilgili protokol hazırlığımız sürmektedir.

Edak Ecza. Koop. Kurucularından, Eczacı Hüsnü Kaya, 1 Eylül toplantımıza konuşmacı olarak katılarak kooperatifler hakkında tecrübe ve önerilerini ortaklarımızla interaktif olarak paylaşmış, Ortaklarımızdan gelen soruları cevaplamıştır.

Değerli meslektaşlarımız yarınlarınız adına;
Konfederasyon, mesleki geleceğinizin HUKUKİ, Kooperatif ailesi ise EKONOMİK temeli ve sigortasıdır.

İstişare toplantımız, öncelikle bu başarılı fotoğrafın mimarları olan Yönetim Kurulu üyelerine, gayretli çalışmalarından dolayı çalışanlarına ve nihayetinde kooperatife ilk günden muhabbet gösteren tedarikçilerimize teşekkürlerle samimi bir hava içinde hitam bulmuştur.

Akşam, ortaklarımıza yemek ikram edilmiştir.

Tüm meslektaşlarımıza mevcut kooperatiflere üye olmalarını tavsiye ediyoruz.

“S.S.TÜM OPTİSYENLER VE GÖZLÜKÇÜLER TEMİN TEVZİ KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU “

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyorsanız dikkat! Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyor...

Gözlerinizi ovuşturduğunuzda ya da göz kapaklarınıza dokunup kenara çektiğinizde görmeniz kısa süreli de olsa düzeliyor mu? Bu durumun ...

Göz Anatomisi/ Doç. Dr. İbrahim Şahbaz Göz Anatomisi/ Doç. Dr. İbrahim Şahbaz...

Her biri kendi konusunda uzman, eğitim camiamızın ve sektörümüzün seçkin isimlerinin bilgi ve birikimlerini aktaracağı eğitim programım...

Antik Çağdan, Günümüze Gözlük Antik Çağdan, Günümüze Gözlük

Yüzyıllardır insanlarda görme kusuru olmuştur. 13. Yüzyılda gözlük ortaya çıkıncaya kadar gerek doğuştan gerekse sonradan göz bozukluğu...

İŞKUR – Staj Portalı Yayında İŞKUR – Staj Portalı Yayında

Lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimize staj yapma imkanı sağlayan platform...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Şenol emerce
Şenol emerce
7 Eylül 2013 22:02

Başarılarınızın devamını dilerim sevgilerimle

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Gözlerinizi ovuşturunca daha net görüyorsanız dikkat! Gözlerinizi ovuşturunca d...

Gözlerinizi ovuşturduğunuzda ya da göz kapaklarınıza dokunup...

Antik Çağdan, Günümüze Gözlük Antik Çağdan, Günümüze Gö...

Yüzyıllardır insanlarda görme kusuru olmuştur. 13. Yüzyılda ...

İŞKUR – Staj Portalı Yayında İŞKUR – Staj Portalı Yayı...

Lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerimize s...

Mesleki Sorunlarımız, Müşterek toplantıda ele alındı Mesleki Sorunlarımız, Müş...

20. dönemin son ortak toplantısı 20 Eylül 2022 tarihinde İTO...

Seyretme uzaklığı ne kadar olmalı? Seyretme uzaklığı ne kada...

Körlüğün öncelikli ve yaygın sebepleri arasında ırsiyet oldu...

Ulusal görme tarama programı Ulusal görme tarama progr...

Görmenin normal gelişimini engelleyecek risk etmenlerini sap...

Sektör açıklama bekliyor! Sektör açıklama bekliyor!...

Ağustos ayı başından bu yana Johnson&Johnson firmasının üret...

Gözlük imparatoru geride ne kadar miras bıraktı? Gözlük imparatoru geride ...

Bir yetimhaneden gözlük imparatorluğuna giden çarpıcı yaşamı...

Arıkan İş ortakları ile buluşuyor Arıkan İş ortakları ile b...

Kurulduğu 1985 yılından bu yana saat ve gözlük sektöründe is...

Katkı payı revize edilmeli! Katkı payı revize edilmel...

Türkiye'de devletin gözlük çerçevesi ve camı için verdiği de...

Magazin HABERLERİ
Web TV