favor
Optisyenin Sesi

Kering, Lindberg’i satın aldı

Kering, üst düzey Danimarkalı gözlük markası Lindberg’i satın aldı.

09 Temmuz 2021 - 19:07 'de eklendi ve 2762 kez görüntülendi. A+A-

Kering, Lindberg’i satın aldı

Fransız lüks grubu, yatırımcıların Gucci’ye olan bağımlılığını sorgulamasıyla birlikte satın alma arayışına girdi.

Basın açıklaması: Kering Eyewear, Danimarka Lüks Gözlük Markası Lindberg’i satın aldı.

Kering Eyewear ve Lindberg ailesi, Kering Eyewear’ın LINDBERG’in sermayesinin %100’ünü satın alması için bir anlaşma imzaladı.

1969’da Danimarka’da gözlükçü Poul-Jørn Lindberg ve eşi tarafından optik mağazası olarak kurulan ve oğulları Henrik tarafından çok uluslu bir şirkete dönüştürülen LINDBERG, uzmanlığa sahip tasarım odaklı, hafif ve özelleştirilebilir optik çerçevelerin üst düzey bir üreticisidir. Bir öncü olarak, şirket, titanyumdan, asetata kadar geniş bir malzeme yelpazesinde milyarlarca kombinasyon içeren genişletilmiş bir modüler sistem aracılığıyla müşterilere kendi ısmarlama LINDBERG gözlüklerini yaratma imkanı sunan sipariş üzerine üretim yetenekleri üzerine kurulmuştur.

Manda boynuzu, ahşap veya değerli metaller. LINDBERG, yüksek kaliteli gözlük pazarında önemli farklılaştırıcı faktörler olan hipoalerjenik, çoklu ayarlanabilir ve vidasız çerçeveler gibi üretim teknikleri ve yenilikleri geliştirmiş ve patentini almıştır. Bu satın alma, Kering Eyewear’ın başarılı bir şekilde genişletilmesinde önemli bir kilometre taşıdır ve geliştirme stratejisiyle mükemmel bir uyum içindedir. 2014’teki başlangıcından bu yana Kering Eyewear, şirketin Covid öncesi (2019 MY) 600 milyon Euro’ya yakın toptan dış geliriyle pazarda kritik bir büyüklüğe ulaşmasını sağlayan yenilikçi bir iş modeli oluşturdu. Bu satın alma, Kering Eyewear’ı lüks gözlük pazarı segmentindeki en alakalı oyuncu olarak daha da güçlendirecek ve portföyüne güçlü meşruiyet, tartışmasız bilgi birikimi ve optik çerçevelerde sınıfının en iyisi müşteri hizmetleri ile tamamlayıcı ve tescilli bir marka ekleyecektir.

İş tamamlayıcılıkları sayesinde, her iki şirket de dağıtım ve coğrafi erişimdeki sinerji ile değer zinciri boyunca kendi güçlü yönlerinden yararlanabilecektir. Kering Eyewear’ın büyümesini hızlandırmaya ve karlılığını artırmaya katkıda bulunacaktır.

Kering gözlüklerinin Başkanı ve CEO’su Roberto VEDOVOTTO: “ kering gözlük ailesi olarak biz  Lindberg karşılama için heyecanlıyız. Henrik Lindberg ve ailesinin son 35 yılda inşa ettiklerine büyük saygı ve hayranlık duyuyorum.

LINDBERG olan mutlak lüks gözlük ve mükemmel bir tamamlayıcı olarak gelecek bu marka portföyü kering Gözlük uzman dağıtım ağına daha da alakalı hale 2014 yılından bu yana monte edilmiştir. Bizler, Lindberg marka bilinirliğini daha da artırmak ve uluslararası erişimlerini genişletmek için sabırsızlanıyoruz. ”

LINDBERG’in Kurucusu ve CEO’su Henrik Lindberg: “ 35 yıl önce şirketimizi aile optik mağazamızın arkasındaki iki küçük arka odada kurduk. Gözlük işine görünmeyen rahatlık ve kalite getirme fikrinden başka bir şey değil. Bir ekip sayesinde Kering ve LINDBERG , tasarımın nihayetinde gözlük almakla ilgili olduğu konusunda ortak bir felsefeyi paylaşıyor daha da yüksek bir seviyeye taşınacaktır. Bu nedenle Lindberg ailesi , meşaleyi Kering Eyewear’a devredebildiği için son derece mutlu.

İşlem, ilgili rekabet otoritelerinin iznine tabidir ve 2021’in ikinci yarısında tamamlanması beklenmektedir.

Kering Hakkında

Küresel bir Lüks grubu olan Kering, Moda, Deri Eşya, Mücevher ve Saat sektörlerinde bir dizi ünlü Evin gelişimini yönetiyor: Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta, Balenciaga, Alexander McQueen, Brioni , Boucheron, Pomellato , DoDo , Qeelin, Ulysse Nardin , Girard- Perregaux ve Kering Eyewear. Yaratıcılığı stratejisinin kalbine yerleştirerek Kering, Evlerinin yaratıcı ifadeleri açısından yeni sınırlar belirlemesini sağlarken, yarının Lüksünü sürdürülebilir ve sorumlu bir şekilde üretir. Bu inançları imzamızda yakalarız: “Hayal Gücünü Güçlendirmek”. 2020’de Kering’in 38.000’den fazla çalışanı ve 13,1 milyar Euro geliri vardı.

Kering Gözlük Hakkında

Kering Eyewear, moda, deri eşya, mücevher ve saat alanlarında lüks evler topluluğu geliştiren küresel bir Luxury grubu olan Kering Group’un bir parçasıdır . Bugün Kering Eyewear , 15 markadan oluşan eksiksiz ve dengeli bir portföy için gözlük tasarlar, geliştirir ve dağıtır: Gucci, Cartier, Saint Laurent, Bottega Veneta, Balenciaga, Chloé, Alexander McQueen, Montblanc, Brioni , Dunhill, Boucheron, Pomellato , Alaïa , McQ ve Puma.

LINDBERG Hakkında

LINDBERG, Danimarka tasarımının somutlaşmış halidir. LINDBERG gözlüklerini takarken, dünyaya farklı bir düşünce tarzına abone olduğunuzu ve olağanüstü tasarım ve yüksek kaliteli malzemeler konusunda bir uzmanın takdirine sahip olduğunuzu söylersiniz. LINDBERG, 100’den fazla ülkede tasarımdan üretime ve doğrudan üst düzey optik mağazalara kadar tüm süreçleri yöneten 750’den fazla çalışana sahiptir . Yıllar içinde LINDBERG, titanyum, asetat, manda boynuzu, ahşap ve değerli metallerden yapılmış geniş gözlük yelpazemizle 106 prestijli tasarım ödülüne layık görüldü .

Lindberg’in satın alınması, Kering’in üst düzey gözlük pazarına yatırım yapma konusunda ciddi olduğunu gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Novax Camları Silmo Paris fuarında Novax Camları Silmo Paris fuarında

Fuarların yıldızı Novax Camları, Silmo Paris fuarında yoğun ilgi görüyor....

Ankara odasında ibra krizi Ankara odasında ibra krizi

Yeni seçilen yönetim kurulu eski yönetim kurulunun süresini tamamlar ve bu suretle düşen yönetim kurulu üyeleri aradan iki sene geçmedi...

OptisyeninSesi e dergi/ 94.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 94.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku...

SGK tebligatları elektronik ortama taşınıyor SGK tebligatları elektronik ortama taşın...

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından, mevzuat gereği tebliği gereken tüm evraklar elektronik ortamda tebliğ edilecek....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Novax Camları Silmo Paris fuarında Novax Camları Silmo Paris...

Fuarların yıldızı Novax Camları, Silmo Paris fuarında yoğun ...

Ankara odasında ibra krizi Ankara odasında ibra kriz...

Yeni seçilen yönetim kurulu eski yönetim kurulunun süresini ...

OptisyeninSesi e dergi/ 94.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 9...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

SGK tebligatları elektronik ortama taşınıyor SGK tebligatları elektron...

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından, mevzuat gereği tebliği ge...

Mücadeleye devam! Mücadeleye devam!

Etik dışı pazarlama ve reklamlara karşı kararlı duruşumuzu ü...

Marka ve üretici firma isimleri reçeteye yazılamaz! Marka ve üretici firma is...

Sağlık Bakanlığı, Reçetelerde doktorun cam markası ve üretic...

Teşekkürler Teşekkürler

Yerli üreticiyle yapılan her güzel organizasyonda her zaman ...

Gözlük harcaması vergiden düşer mi? Gözlük harcaması vergiden...

Beyannamedeki kazançtan indirilebilecek olan bu giderlerin, ...

Gözlükler 3.5 Milyon Dolara Açık Artırmada! Gözlükler 3.5 Milyon Dola...

Moğollara ait 1600’lü yıllardan kalma elmas ve zümrütlerle k...

Rekabet Kurumu’ndan Essilor&Luxottica’ya baskın Rekabet Kurumu’ndan Essil...

Türkiye’deki diğer iştiraklerinin İstanbul, Ankara ve İzmir’...

Magazin HABERLERİ
Web TV