a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Gözlükçüleri stresten kurtaracak büyük teşebbüs

Gözlükçülere büyük stres yaşatan İstanbul dernek seçiminden sonra yeni yönetimin hemen icraatına başladığı çok önemli bir teşebbüs; gözlükçü meslektaşları hem ekonomik hem de psikolojik olarak bir araya getirecek ve reel olarak aynı çatı altında birleşmelerini sağlayacak olan ve henüz yeni kurulmuş olan GÖZLÜKÇÜLER KOOPERATİFİ ( Optik KOOP ) dir. Meslektaşlar arasında bu güne kadar ciddi […]

21 Ekim 2012 - 12:07 'de eklendi ve 1649 kez görüntülendi. A+A-

Gözlükçüleri stresten kurtaracak büyük teşebbüs

Gözlükçülere büyük stres yaşatan İstanbul dernek seçiminden sonra yeni yönetimin hemen icraatına başladığı çok önemli bir teşebbüs; gözlükçü meslektaşları hem ekonomik hem de psikolojik olarak bir araya getirecek ve reel olarak aynı çatı altında birleşmelerini sağlayacak olan ve henüz yeni kurulmuş olan GÖZLÜKÇÜLER KOOPERATİFİ ( Optik KOOP ) dir.

Meslektaşlar arasında bu güne kadar ciddi bir dayanışmanın olmamasının en önemli sebeplerinden biri de ekonomik birlikteliği sağlayacak bir birleşme çatısının olmamasıdır.

Gözlükçüler hep tek başına  hareket edip tedarikçilerden mal temini konusunda el yordamı ile hareket ederek fiyat ve kalitede mukayese imkanı bulamadıklarından, daha sonra gelen her avantajlı mal alımı ile stoklarını arttırdığı gibi hem de ellerinde tapon, ,modası geçmiş mal fazlası birikimine hem de satılmadığı halde bekleyen stok maliyetine sebep olmaktadır.

Artık gözlükçülerin tek başına hareket etmesi dönemi giderek kapanmaktadır. Zincir mağazaların kampanya ve reklamlarına paralel olarak pekâlâ kooperatifin markalaştırdığı belirli markalar ile bu firmalara karşı kooperatif üyesi gözlükçüler olarak hep birlikte hareket edebiliriz.

Kooperatifin en önemli faydası fazla stok bulundurmadan satışa göre mal temini ve muhtemelen piyasadan % 40 civarında daha ucuza mal alabilme imkânı yaratmasıdır.

İlk anlarda bu alım fazla olmayabilir, zira her gözlükçünün yeteri kadar mal stoku var. Ancak bu stoklar eridikçe gözlükçünün mal alma imkanı da artacağı gibi,  sene sonu yapılan satıştan kooperatifin kar payı olarak geri prim ödemesi alabilme avantajları da olacaktır.

Şimdi bir düşünelim.

HANGİ İTHALATÇI FİRMA MÜŞTERİLERİNE YAPTIĞI CİRO İÇİN  SENE SONU PRİMİ ÖDÜYOR?

Dolayısı ile henüz çiçeği burnunda yeni kurulmuş bu hayırlı kooperatifin meslektaşları bir çatı altında birleştirici ve faydalı neticelerini hep birlikte kısa zamanda göreceğiz. Burada önemli olan gözlükçüler arasında dayanışma örneği yaratacak bu kooperatife  mutlak üye olunarak  destek verilmesidir.

Kooperatife öz sermaye payı olarak yatırılması gereken 1000.- T.L. den çok daha fazlası daha ilk sene sonunda prim olarak geri döneceğine göre, bu kooperatifin gözlükçülere getireceği fayda tartışılmaz.

Bu teşebbüsün akamete uğraması ve birlikte dayanışmayı havada bırakmak için mutlaka aleyhte propaganda ve kooperatife karşı  güven bunalımı yaratılması ve hatta  batırılması için gayretler olacaktır.

TÜRLÜ DEDİKODULARA KARŞI GÖZLÜKÇÜLER OLARAK HEP BİRLİKTE DİKKATLİ OLMALIYIZ.

Çünkü bu kooperatifin muvaffak olması demek; gelmek için sırada bekleyen, bu pazara göz dikmiş küresel sermayeye karşı birlik ve savunma mekanizması oluşturacak olması demektir.

Gözlükçüler Kooperatifinin ana sözleşmesinin tereddütleri giderecek şekilde kötü niyetli her harekete kapalı olması, üyelerinin menfaatini koruyacak şekilde, üye pay sermayesinin  her üye için 1000 T.L. ile sınırlı olması, sermayenin belirli ellerde toplanmasını engellediği gibi; her gözlükçünün kooperatiften yaptığı alışveriş oranında sene sonu primi hak etmesi de hakkaniyet ilkelerine uygun olarak üyelere güven verecektir.

Henüz yeni kurulmuş olmasına rağmen fevkalade ilgi çeken, üyelik talepleri ile bütün Türkiye’ye ait olmasını beklediğimiz gözlükçüler kooperatifi, Aynı zamanda 4500 gözlükçünün dayanışmasının simgesi olmak yolundadır.

Bu kooperatifin maddi ve manevi kazancı bütün gözlükçülerin bir çatı altında toplanarak birlikte hareket etmenin gücünü göstereceği gibi ilerde yapılabilecek kampanyalarda kooperatifin üyelerinin aynı marka çerçeve ve camı için tek fiyat uygulama şansı yaratması olacaktır.

Unutulmasın ki bizler 4500 gözlükçüyüz; böyle bir fiyat birliği hem tüketiciye güven vereceği gibi karşısında duracak bütün zincirleri kıracaktır.

NOT: Bizzat firma sahibi adına üye olunacaktır.

GEREKLİ BELGELER:

www.optikkoop.com adresinden temin edebilirsiniz.

Bütün gözlükçülere hayırlı olsun !

SAYGILARIMLA

Ahmet  DERMAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’d...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 27 bin sözleşmeli personel, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon optik zincirini s...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıyla 1951 yılında kurulan orta ölçekli bir Japon optik perakendecisi olan Was...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yönel...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse yüzde 70 kadar arttı. Çocukların ihtiyaçları hiç bitmiyor. Yeni ürünlere m...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Teknolojileri Fuarı’’ nın 08 – 10 Mart 2024 tarihleri arasında FUARİZMİR’ de ger...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(7 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

7 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
sabri şen
sabri şen
21 Ekim 2012 21:59

ihsan sen gözlükçü veya optisyen değilsin galiba ,kooperatife üye olursan görürürsün akibeitni merak etme,klavye erkekliği yapma .haydi arkadşlar artık birleşme zamanı

İHSAN
İHSAN
23 Ekim 2012 08:23
Reply to  sabri şen

kardeş ben 12 senedir gözlükçüyüm merak etme .sadece bu güne kadar kimsesden bi hayır görmedik onu anlatmaya çalışıyorum ve ben HİÇBİR YERE ÜYE OLMAK İSTEMİYORUM

İHSAN
İHSAN
23 Ekim 2012 09:31
Reply to  sabri şen

sabri kardeş bana bu yazından sonra cevap hakkı doğuyor .ne demek klavye erkekliği adım dan da belli olduğu üzere erkek gibi erkek adam gibi adamım senin daha bir fikre yoruma tahammülün yok en doğal hakkım kardeşim bu paranın ne olacağını sormak peki sorarım sana sen kimin adamısın

Göray Uğurlu
Göray Uğurlu
21 Ekim 2012 16:54

Aşkolsun Ahmet Bey, gözlükçüleri stresten kurtaracağım derken mağaza zincirlerini strese sokuyorsunuz.

ihsan
ihsan
21 Ekim 2012 16:24

toplananacak 4,5 trilyonun akibetini sorsam ayıp olurmu acaba

mustafa yazıcı
mustafa yazıcı
22 Ekim 2012 08:21
Reply to  ihsan

sayın ihsan
DOĞRULARIMIZI KIRMADAN YIKMADAN TERS DÜŞMEDEN DİLLENDİRMELİYİZ
AKSİ YÖNDE ÇABALAR BİRBİRİMİZİ YIPRATMAKTAN DÜZENİN YARARINA BİR
ÇABA OLACAĞINDAN KİMSENİN KUŞKUSU OLMSIN sayın ihsan KARŞI
TARAFLA İLGİLİ ASILLI İDDİALARDA BULUNMAK SUÇLAMAK ZAN ALTINDA BIRAKMAK ISPATI OLMADAN BİR ŞEYLERİ İDDİA ETMEK BAŞLI BAŞINA
EROTİK BİR SÖZCÜK BİREYSEL SORUMLULUKLARINI ÜSLENMEMİŞ
KİŞİNİN TOPLUMA KARŞI DA SORUMLULUK LARINI YERİNE GETİREMEYECEĞİNİ
VURGULUYOR ihsan bey ÇÜNKÜ SORUMLULUK DEMEK GÖZE ALMAK DEMEKTİR

SAYIN AHMET DERMAN BEYİ BÖYLE YAZILARININ DEVAMINI DİLER
HEPİNİZİN KURBAN BAYRAMINI KUTLARIM

Sabit Salman
Sabit Salman
23 Ekim 2012 13:55
Reply to  ihsan

Yo niye ayıp olsun. Ben fikir vermesi açısından bir örnek ile açıklamaya çalışayım. Gözlükçülük kooperatifi geçmişte denendi fakat Türk milleti bu tip örgütlenme modelinde işin bürpkrasi kısmını oluşturup, çalışan personeli hısım akraba ile doldurup, güzel maaşlara bağlar ve öz sermayeyi el birliği ile kediye yükler. Ya da kooperatifi çiftliğe dönüştürüp yaşam standardını sağlama alır. Yurtdışı gezilerde “iş ziyareti” kılıfına sokulur ,tarihleri de bayrama , yılbaşına vs denk getirilir. Bir de kooperatifin pazarlama ayağına bir şirket kurulur zamanla bu hisseler hakim bir grubun elinde toplanır ve bir bakarsın karşında devasa bir şirket çıkmış. Ne demek istediğimi zamanında Eczacılar içinde oda başkanlığı… Read more »

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Optisyen alım ilanı Resmi Gazete’de! Optisyen alım ilanı Resmi...

İlana göre, Bakanlığın taşra teşkilatında istihdam edilmek ü...

EssilorLuxottica Japon optik zincirini satın aldı EssilorLuxottica Japon op...

İtalyan-Fransız grubu, Luxottica Japonya iştiraki aracılığıy...

Pahalı gözlük vatandaşı kiralamaya yöneltti Pahalı gözlük vatandaşı k...

'Mağazadan almak istediğim tüm ürünler son aylarda neredeyse...

Online Davetiyeniz hazır Online Davetiyeniz hazır

OPTIC World İzmir 2024 - Optik, Gözlük, Oftalmoloji Ve Tekno...

Optik Reçetelerinin Geçerlilik Süresi Optik Reçetelerinin Geçer...

Mahkeme kararı doğrultusunda optik gözlük camlarının hastala...

KVKK KVKK

Ali, iyi bir gözlükçü. İyi bir esnaf. Uzun yıllarını mesleği...

Fatura/Reçete Teslim Süresinin Uzatılmasına İlişkin Duyuru Fatura/Reçete Teslim Süre...

Kurumumuzla sözleşmeli tüm sağlık hizmeti sunucularının fatu...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, sab...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, sab...

Kasım 2023 SGK Reçete bedelleri ödemesi Kasım 2023 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Magazin HABERLERİ
Web TV