Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
br/>
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

EssilorLuxottica ve GrandVision anlaşması onaylandı

EssilorLuxottica yönetimi Hollanda’nın çok uluslu gözlük satıcısı GrandVision şirketinin perakende satışını büyük ölçüde artıracağını belirtti.

10 Ağustos 2019 - 13:01 'de eklendi ve 2415 kez görüntülendi. A+A-

EssilorLuxottica ve GrandVision anlaşması onaylandı

Türkiye’ de Atasun Optik firmasının da dahil olduğu perakende zinciri GrandVision ve EssilorLuxottica satın alma anlaşması gruplar arasında onaylandı.

OptisyeninSesi Dış Haberler- Mali analistler tarafından 7,2 milyar Avro değer biçilen anlaşma, EssilorLuxottica’nın 40 ülkede 7200’den fazla mağaza ve 37.000 çalışanıyla gücünü daha da artırdığını gösterecek.

GrandVision’ın perakende satış portföyü, diğerlerinin yanı sıra Vision Express, Synoptik, Pearle ve GrandOptical‘i içermektedir.

Anlaşma şartlarına göre, EssilorLuxottica, GrandVision’ın % 76,72’sine sahip olan HAL Holding’in bir iştiraki olan Hal Optical Investments’e 28 € olan hisse değeri, işlem 12 ay içinde kapanmazsa, hisse başına % 1.5 artarak 28.42 € olacaktır.

EssilorLuxottica’nın CEO’su Leonardo Del Vecchio, “Güçlü bir şekilde takip ettiğim EssilorLuxottica’nın yaratılmasının ardından, GrandVision’ın satın alınması, eylemlerimi ve Luxottica’nın büyümesini yönlendiren bir vizyonun gerçekleşmesini temsil ediyor” dedi.

“GrandVision ile perakende ağımızı geliştirebileceğiz, nihayet coğrafyalarda genişleyebileceğiz ve çok kanallı ve dijital platformlarımızı tamamen etkinleştirebileceğiz. Tüm tüketicilerin ve toptan satış müşterilerimizin yararına ürünler, markalar ve hizmetler için mağaza içi deneyim kalitesini artıracağız.

EssilorLuxottica’nın yönetim kurulu başkan yardımcısı Hubert Sagineres de anlaşmayı memnuniyetle karşıladı.

“Bu satın alma, bizleri 2050’den önce dünyadaki görme bozukluklarının ortadan kaldırılması konusundaki hırsımıza bir adım daha yaklaştırdı. Luxottica ile kombinasyonun ardından, dünyadaki tüm tüketicilere daha iyi bir optik deneyim sağlamak amacıyla optik endüstrisini yeniden şekillendirme vizyonumuzda bir dönüm noktası.

“37.000 GrandVision çalışanını, büyüyen EssilorLuxottica ailesine bekliyoruz. Birlikte dünyanın her yerinde daha iyi bir görüş elde etmek için daha güçlü bir sese sahip olacağız. ”

Yakın zamanda birleşmiş EssilorLuxottica için zorlu bir dönem geçiyor. Luxottica’nın kurucusu Del Vecchio ve Essilor’un eski CEO’su Sagineres, şirketin liderliği üzerine kamuoyu önünde tartışmışlardı. Her iki taraftan da yasal tehditlerin ardından Mart ayında bir ateşkes komisyonu oluşturuldu ve CEO araması Del Vecchio ve Sagineres’in tercih edilen adaylarının ötesine geçti.

GrandVision CEO’su Stephan Borchert, anlaşmanın işletmeye yeni fırsatlar sunacağını söyledi.

“Ayrıca, değişen tüketici ihtiyaçlarını ve davranışlarını yakalamak için ideal olarak konumlandırılmış ve müşterilerine daha kaliteli bir müşteri deneyimi sunacak şekilde konumlanmış, gerçek anlamda küresel bir gözlük şirketi oluşturacak.”

İşlem hala çeşitli yasal onaylara tabidir.

Hem EssilorLuxottica hem de GrandVision da anlaşmanın ardından finansal sonuçlarını açıkladı.

EssilorLuxottica, bir önceki yıla göre % 6,8 artışla 30 Haziran 2019 tarihinde sona eren altı aylık dönem için 1,1 milyar Avro (1,8 milyar ABD Doları) net kar bildirdi. Gelir, cari döviz kurlarında % 7,3, sabit döviz kurlarında % 3,9, 2018 ilk yarıda elde edilen gelirle karşılaştırıldığında % 3,9 artarak 8,8 milyar Avro oldu.

GrandVision, geçtiğimiz yılın ilk yarısında sabit döviz kurlarındaki gelirlerinin % 7,3 oranında artarak 2 milyar Avro’ya (3,2 milyar ABD Doları) çıktığını bildirdi. Faiz, vergi, amortisman ve itfa payları öncesi düzeltilmiş karlar 2018’in ilk yarısına göre % 2,4 artarak 486 milyon Avro’ya yükseldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Erkeklerin Tercihi; Mustang! Erkeklerin Tercihi; Mustang!

Araştırma şirketlerinin verilerine göre Mustang, en güvenilir ve en çok tercih edilen erkek gözlük markaları arasında en üst sırada yer...

OptisyeninSesi e dergi/ 72.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 72.Sayı

Dijital platform da optik sektörünün sesi olmaya devam eden OptisyeninSesi e dergi, okuma alışkanlıklarını değiştirmeye devam ediyor....

Meslek icra yetkisi! Meslek icra yetkisi!

YÖK Başkanı Yekta Saraç, YÖK Genel Kurulu’nda gelecek yıl yapılacak YKS’den itibaren uygulanmak üzere üniversitelerin bazı bölümlerine ...

Adana Odası kayıtlara devam! Adana Odası kayıtlara devam!

X.Bölge Adana Optisyen ve Gözlükçüler odası başkanı İsmail Bozkurt, OptisyeninSesi haber aracılığıyla X. Bölge de bulunan tüm meslektaş...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

.. Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Erkeklerin Tercihi; Mustang! Erkeklerin Tercihi; Musta...

Araştırma şirketlerinin verilerine göre Mustang, en güvenili...

OptisyeninSesi e dergi/ 72.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 7...

Dijital platform da optik sektörünün sesi olmaya devam eden ...

Meslek icra yetkisi! Meslek icra yetkisi!

YÖK Başkanı Yekta Saraç, YÖK Genel Kurulu’nda gelecek yıl ya...

Adana Odası kayıtlara devam! Adana Odası kayıtlara dev...

X.Bölge Adana Optisyen ve Gözlükçüler odası başkanı İsmail B...

Barış pınarı harekatını destekliyoruz Barış pınarı harekatını d...

Ülkemizin başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekatı Türkiye Cum...

Aydın odası başkanından SGK müdürüne ziyaret! Aydın odası başkanından S...

SGK Aydın İl Müdürü Zeynep YILMAZ ve Aydın İl Sağlık Müdürü ...

Birlik ve Beraberliğimizi Pekiştirmeliyiz! Birlik ve Beraberliğimizi...

Parçalanmanın en kolay yolu meslekte birlik beraberliği yok ...

Denetçi Optisyen-Gözlükçü Müracaatları  Denetçi Optisyen-Gözlükçü...

Optisyen / Gözlükçü unvanına sahip gerçek kişilerin Mesleki ...

Geleceğinize sahip çıkın! Geleceğinize sahip çıkın!...

Bütün amaç oda birlik sürecinin inşasına nasıl zarar verir a...

İl Sağlık Müdürlükleri Oda Kayıt İşlemleri Hakkında Bilgilendirdi İl Sağlık Müdürlükleri Od...

Verilen tarihe kadar (29/Kasım/2019) meslek odalarımıza kayı...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Ekonomi, Haberler
SGK, 2019 Mayıs Ayı Reçete Bedelleri Ödemesi

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık bankalar gelen ödemeleri bir gün bekletemeyeceklerdir. Ödemelerinizi almanız gün içinde olacaktır.

Kapat