Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
br/>
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

EssilorLuxottica, GrandVision’ u satın almak için görüşüyor

EssilorLuxottica SA, Hollandalı gözlük perakendecisi GrandVision NV’ ye yaklaşık 7,1 milyar avro değerinde bedel ödeyerek bu perakende zincirini bünyesine katmaya çalışıyor.

18 Temmuz 2019 - 13:20 'de eklendi ve 5277 kez görüntülendi. A+A-

EssilorLuxottica, GrandVision’ u satın almak için görüşüyor

Hollanda kökenli Hall Holding bünyesindeki GrandVision (Perakende Optik zinciri,Türkiye’ de Atasun Optik, ticari ismi ile faaliyet gösteriyor), EssilorLuxottica SA ile görüşüyor.

EssilorLuxottica SA, Bloomberg International’ın kaynaklara dayandırdığı habere göre Avrupa’nın önemli optik perakende devlerinden Hollanda merkezli GrandVision‘ u satın almak için görüşmelere başladı.

GrandVision NV, Ray-Ban güneş gözlükleri sahibi EssilorLuxottica SA’nın, Hollandalı gözlük perakendeci sine yaklaşık 7,1 milyar avro değerinde (8 milyar dolar) değer verecek bir anlaşmaya çalışmalarının üzerinden bir gün daha geçti.

OptisyeninSesi Dış Haberler- EssilorLuxottica, firmanın yaklaşık % 77 hissesini satın almak için GrandVision’ın kontrol eden hissedarı HAL ile görüşmelerde bulunduğunu söyleyen, daha sonra Fransız-İtalyan ortaklığı tarafından onaylanan Bloomberg raporuna cevaben Çarşamba günü yaptığı açıklamada GrandVision’ın hisseleri Perşembe günü % 10’a yükseldi ve Eylül 2016’dan bu yana en yüksek seviyesi olan 25.30 Euro’ya ulaştı.

Satın alma!

GrandVision’ın hisselerini 28 milyon avro değerinde değerlendirebileceğini belirten Schiphol merkezli şirket, ayrı bir açıklamada veya müzakerelerin yayınlanmasından önce Salı günü borsa kapanış fiyatından yaklaşık % 33 daha yüksek bir değere sahip olabileceğini belirtti. Bu fiyata, HAL’in tutulması 6,2 milyar dolar değerinde olacak.

Hollandalı şirket, EssilorLuxottica’nın bir anlaşmanın tamamlanmasının ardından tüm GrandVision’ın hisseleri için halka arzda bulunacağını söyledi. HAL, herhangi bir anlaşmaya varılmadığını ve görüşmelerin onay sürecine katkıda bulunacağını söyledi.

EssilorLuxottica, reçeteli gözlük, kontakt lens ve diğer göz bakım ürünleri satan GrandVision’ı ekleyerek 40’tan fazla ülkede 7.000’den fazla mağaza kazandıracak. GrandVision, Brilleland ve For Eyes gibi perakende markalar altında faaliyet göstermektedir. Oakley dahil olmak üzere bilinen güneş gözlüklerine ek olarak, EssilorLuxottica, LensCrafters ve Pearle Vision gibi mağaza zincirlerine sahip.

HAL Holding
HAL, Hollandalı milyarder Van der Vorm ailesinin çoğunluğuna aittir ve köklerini Rotterdam’daki Holland America Line’ın 1873 kuruluşuna kadar takip eder. Şu andaki enkarnasyonu, 1989’da sahiplerin gemi hattını satıp geliri ile bir yatırım şirketi kurmasıyla başlar.

Hall şirketinin borsada işlem gören Holding’in en büyük hisse senetleri GrandVision, 11 milyar Euro’dan fazla piyasa değerine sahiptir. Ayrıca Koninklijke Vopak NV’de 3 milyar dolarlık hisseye sahip ve yaklaşık 626 milyon dolarlık SBM Offshore NV’ye sahip.

GrandVision, Bloomberg ‘in görüşmeleri bildirmesinden sonra Çarşamba günü% 8.8 arttı. EssilorLuxottica, Perşembe günü Paris’te çok az değişikliğe uğradı.

GrandVision, 2015 yılında halka arzında yaklaşık 1 milyar avro para biriktirdi ve parayı genişleme planlarına soktu ve şirket yaklaşık 5 milyar avro değerine ulaştı.

Bu haber aşağıda linkleri bulunan ve bulunmayan bir çok yabancı haber sitelerinde 17 Temmuz 2019 tarihinde yayınlanmıştır.

https://www.ft.com/content/a8067968-a8ae-11e9-984c-fac8325aaa04

https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2019-07-18/luxottica-s-grandvision-bid-is-bold-move-by-leonardo-del-vecchio

https://www.reuters.com/article/us-grandvision-m-a-essilorluxottica/essilorluxottica-seeks-majority-stake-in-dutch-eyewear-firm-grandvision-idUSKCN1UC29K

https://www.modaes.es/equipamiento/essilor-luxottica-tantea-la-compra-de-grandvision.html

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yıl 1938 Türkiye ye Kontaktlens Geldi. Yıl 1938 Türkiye ye Kontaktlens Geldi.

Göz Hastalıkları Mütehassısı Sotiri Kondorupudis, Galatasaray'daki muayenehanesinde, gözlük yerine hastalarının, göz bebeklerinin önüne...

Çalışma Komisyonlarına üye alımları başladı Çalışma Komisyonlarına üye alımları başl...

Benimde bir düşüncem var, bende görev almak istiyorum, bende mesleğim için çalışabilirim diyen her meslektaşımızı bu komisyonlarda görm...

İstanbul Odası bölge temsilcileri arıyor İstanbul Odası bölge temsilcileri arıyor...

Bölgelerde bulunan Optisyen /Gözlükçü meslektaşlarımızın sayısına göre belirlenecek olan temsilci sayısı ve başvuru sonuçları duyurulac...

Sorumlu Müdür belgesi alacakların dikkatine! Sorumlu Müdür belgesi alacakların dikkat...

Tıbbi cihaz satış merkezlerinde çalışmak üzere "sorumlu müdür", "satış tanıtım elemanı” ve "klinik destek elemanı” yeterlilik belgeleri...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

.. Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Yıl 1938 Türkiye ye Kontaktlens Geldi. Yıl 1938 Türkiye ye Konta...

Göz Hastalıkları Mütehassısı Sotiri Kondorupudis, Galatasara...

Çalışma Komisyonlarına üye alımları başladı Çalışma Komisyonlarına üy...

Benimde bir düşüncem var, bende görev almak istiyorum, bende...

İstanbul Odası bölge temsilcileri arıyor İstanbul Odası bölge tems...

Bölgelerde bulunan Optisyen /Gözlükçü meslektaşlarımızın say...

Sorumlu Müdür belgesi alacakların dikkatine! Sorumlu Müdür belgesi ala...

Tıbbi cihaz satış merkezlerinde çalışmak üzere "sorumlu müdü...

2.Meslek İçi Eğitim Programı 2.Meslek İçi Eğitim Progr...

Kocaeli Optisyen ve Gözlükçüler odası meslektaşlarımızın mes...

Boşa aidat ödemeyin! Boşa aidat ödemeyin!

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneğimize 2020 yılı ...

OptisyeninSesi e dergi/ 75.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 7...

Dijital platform da optik sektörünün sesi olmaya devam eden ...

SGK Sözleşme süresi uzatıldı! SGK Sözleşme süresi uzatı...

Kurumumuzla sözleşmeli olup 2020 yılında da halen hizmet alı...

SGK, 2019 Ekim Ayı Reçete Bedelleri Ödemesi SGK, 2019 Ekim Ayı Reçete...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Mustang’dan Erkeklere Özel Alternatifler Mustang’dan Erkeklere Öze...

Modadan vazgeçmeden, hem cool hem de kullanışlı optik çerçev...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Ekonomi, Haberler
2019-2020 Özel Üniversite Ücretleri

2019-2020 öğretim dönemi için hazırladığımız Özel Üniversitelerin yıllık ücretlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Kapat