a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

EssilorLuxottica Genel Kurulu yapıldı

18.000 mağaza ve 200 çevrimiçi satış platformu aracılığıyla 300.000’den fazla bağımsız gözlükçü müşterimize ve milyonlarca tüketiciye hizmet veriyoruz.

20 Mayıs 2023 - 11:24 'de eklendi ve 2365 kez görüntülendi. A+A-

EssilorLuxottica Genel Kurulu yapıldı

EssilorLuxottica’nın 17 Mayıs Çarşamba günü Paris’teki 3 Mazarium’da düzenlenen genel kurulu, 27 Haziran 2022’de hayatını kaybeden Luxottica’nın kurucusu Leonardo del Vecchio’ya canlı bir saygı duruşuyla başladı . optik sektörü”, Francesco Miller tarafından sunuldu.

CEO daha sonra EssilorLuxcottica’nın stratejik ve ekonomik konularına değindi. Francesco Miller, hissedarlar, şirket ve çalışanları için 5 yıl içinde cironun %50 arttığını hatırlattı. EssilorLuxottica’nın çalışanlara ikramiye veya kurumsal eylem planları gibi çeşitli şekillerde 3 milyar bağışta bulunduğunu belirterek.

“Biz adil bir şirketiz, genç bir şirketiz ve eskisinden daha güçlüyüz ve kurucumuz Leonardo del Vecchio’nun bize bıraktığı mirasla devam edeceğiz.”

Birleşik bir şirket
İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Paul du Saillant, hissedarlara EssilorLuxottica’nın tamamen entegre bir iş modeli olduğunu açıklamaya devam etti: “2022’deki başarımız, ikonik markalar ve ürünlerin benzersiz bir kombinasyonuna, açık ve çok kanallı ve güçlü küresel ayak izi Şirket, 18.000 mağaza ve 200 çevrimiçi satış platformu aracılığıyla 300.000’den fazla bağımsız gözlükçü müşterisine ve milyonlarca tüketiciye hizmet veriyor”.Sağlam varlıklar
CEO Yardımcısı şöyle devam etti: “100 milyar olduğu tahmin edilen bir pazarın %25’ini temsil ediyoruz. %61’i kadın, %46’sı 35 yaş altı olmak üzere 190.000 çalışanımız var. Çalışanlarımızın yüzde 40’ı hissedar” dedi.İnovasyon için güçlü bir potansiyel
Paul du Saillant’a göre şirketin ayrıca eksiksiz bir patent portföyü ve her yıl 3.500 yeni model pazarlama kapasitesi ile sağlam bir inovasyon ve araştırma ve geliştirme platformu var. Bu yetenek, pazara nüfuz etmek ve dünyanın tüm bölgelerinde pazarın genel gelişimine katkıda bulunmak için gereklidir. Gerçekten de EssilorLuxottica, 150 ülkedeki küresel varlığı, dengeli olgun pazarları ve İtalya ve Fransa’daki tarihi beşikleri (ABD’den sonra en büyük ikinci pazar) ile ayırt edilir.

Chrystel Barranger daha sonra konuştu. EssilorLuxottica Profesyonel Çözümler EMEA başkanı ve Transitions dünya başkanı, amacın “herkesin daha iyi görmesine ve daha iyi olmasına yardımcı olmak olduğunu, çünkü bu temel ve evrensel bir ihtiyaç olduğunu hatırlattı. Pazarımız, fizyolojik ve teknolojik ihtiyaçlara bağlı büyük bir büyüme rezervi ile anlam ve potansiyelle doludur: nüfusun yaşlanması ve görsel ihtiyaçları güçlendiren miyopinin göz kamaştırıcı ilerlemesi. Buna, daha iyi görmekten daha fazlasını yapmanıza izin verecek bağlantılı gözlüklerle kullanımın yeniden keşfi eklenir. Bu açıdan, iyi görmek için kesinlik kesinlikle zorunludur. Bu nedenle ametrop, karşılığında bizi partneri olarak seçen gözlükçüsüne güveniyor”.

Güçlü hırslar
Son başarılarla ilgili olarak EssilorLuxottica, 2022’de mükemmel finansal sonuçlar kaydetti. Şirket yeni çerçeve koleksiyonları başlattı, Chanel, Prada ve Ferrari gibi ünlü markalarla ortaklıklar geliştirdi ve Tayland, Meksika, Fransa ve Brezilya’da büyük projelere yatırım yaptı. “30 yıldır üzerinde çalıştığımız bir konu olan miyopinin önlenmesi için Stellest gibi yeni ürün kategorileri açıyoruz. Giyilebilir cihazlar için Ray-Ban Hikayelerini bir başka örnek olarak verebiliriz”. Şirket ayrıca Eyes on the Planet programının uygulanması ve OneSight EssilorLuxottica vakfının lansmanı ile sürdürülebilirlik çabalarını güçlendirdi.

Projeler 2024
Bir hissedar tarafından “2024’te büyümeyi nerede tanımlıyorsunuz” sorusuna CEO Francesco Miller, “Bu büyük bir soru. Eye-Ruler 2 dijital ölçüm çözümümüz gibi teletıp ve teknolojilere yatırım yapıyoruz.Ayrıca özel muayenehanelerde veya hastanelerde oftalmologlarla buluşup ekipmanlarımızı tanıtmak için tıbbi temsilciler kuracağız. Ek büyüme için bakacağımız yer burasıdır. Ayrıca giyilebilir cihazlara (bağlantılı araçlar ve aksesuarlar) çok fazla yatırım yapıyoruz çünkü ortağımız Meta ile uzun vadede akıllı telefonu, akıllı gözlüklerle değiştirmeyi hayal ediyoruz”.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Uzağı görememek küresel bir sorun haline geldi? Uzağı görememek küresel bir sorun haline...

Çocuklarda uzağı görememe sorunu küresel bir sağlık krizine dönüştü. Vakalar neden yükseliyor? Yükseliş önlenebilir mi?...

Dijital Tabelalar Hakkında Bakanlık Görüşü Dijital Tabelalar Hakkında Bakanlık Görü...

Müessese vitrininde faaliyeti ile ilgili bilgileri, satışını yaptığı optik ürünler ile bu ürünlerin fiyatları ve anlaşma yapılan kuruml...

Üniversite hastaneleri Covid-19 uyarısı yaptı Üniversite hastaneleri Covid-19 uyarısı ...

Ankara’daki üniversite hastanelerinin yönetimlerinin alt birimlerine gönderdiği yazıda vakaların arttığı belirtildi....

Neden lazer olmamalı? Neden lazer olmamalı?

Göz hassas bir organdır, önce bozmayın, sonra lütfen dokunmayın....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Uzağı görememek küresel bir sorun haline geldi? Uzağı görememek küresel b...

Çocuklarda uzağı görememe sorunu küresel bir sağlık krizine ...

Dijital Tabelalar Hakkında Bakanlık Görüşü Dijital Tabelalar Hakkınd...

Müessese vitrininde faaliyeti ile ilgili bilgileri, satışını...

Üniversite hastaneleri Covid-19 uyarısı yaptı Üniversite hastaneleri Co...

Ankara’daki üniversite hastanelerinin yönetimlerinin alt bir...

Neden lazer olmamalı? Neden lazer olmamalı?

Göz hassas bir organdır, önce bozmayın, sonra lütfen dokunma...

1 milyar kişide görme bozukluğu bulunuyor 1 milyar kişide görme boz...

Dünya genelinde yaklaşık 1 milyar insanın, önlenebilecek vey...

Üretim kapasitesini artıran firma ihracata başladı Üretim kapasitesini artır...

Üretim kapasitesini ve istihdam sayısını artıran firma, yurt...

Ağustos ayı katılım payı ödemesi Ağustos ayı katılım payı ...

Ağustos ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalışt...

İzmir Ticaret Odası fuara gönderiyor! İzmir Ticaret Odası fuara...

İzmirli Meslektaşlarımız Silmo Fuarına İzmir Ticaret Odası k...

Gözlük Cinsi Eşyaların Sınıflandırılması Gözlük Cinsi Eşyaların Sı...

Bakanlığımıza intikal eden muhtelif bilgilerden, gözlük çerç...

Gümrük kaçakçılarına fırsat verilmedi! Gümrük kaçakçılarına fırs...

Hakkari'de gümrük kaçağı gözlük 804 litre akaryakıt ve telef...

Magazin HABERLERİ
Web TV