a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

BARKOD TOPLANTISI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME

Derneğimiz merkezinde Tedarikçi üyelerimiz ile 12.12.2011 Pazartesi günü saat 13.30 da yapılan toplantıda Barkod ile ilgili genel değerlendirmeler ve yapılması gerekenler tedarikçilerimize izah edilmiştir. Toplantıya yoğun katılım olmuş ve birçok kişi Dernek merkezine yoğunluktan girememiştir. Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu başkanı sayın Rıfat KÜPELİ ve Türkiye Optik Optometrik Meslekler Derneği Başkanı sayın Abdullah AYDIN toplantımıza davet […]

13 Aralık 2011 - 16:27 'de eklendi ve 1319 kez görüntülendi. A+A-

BARKOD TOPLANTISI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME

Derneğimiz merkezinde Tedarikçi üyelerimiz ile 12.12.2011 Pazartesi günü saat 13.30 da yapılan toplantıda Barkod ile ilgili genel değerlendirmeler ve yapılması gerekenler tedarikçilerimize izah edilmiştir. Toplantıya yoğun katılım olmuş ve birçok kişi Dernek merkezine yoğunluktan girememiştir.

Gözlükçüler ve Optisyenler Konfederasyonu başkanı sayın Rıfat KÜPELİ ve Türkiye Optik Optometrik Meslekler Derneği Başkanı sayın Abdullah AYDIN toplantımıza davet edilmişler ancak sayın Rıfat KÜPELİ mazeret belirterek katılmamıştır.
 
ÇERÇEVE TEDARİKÇİLERİNİN BARKODLAMA İŞLEMLERİ
Çerçeve Tedarikçilerimiz, Gözlükçülerde bulunan stok malları için barkodları derhal temin edeceklerdir. Gözlük çerçeveleri TAM METAL , NİLÖR , FASET ve SEL.ASETAT olmak üzere 4 gruba ayrılacak ve beyan dilekçesi (ıslak imzalı ve kaşeli) karşılığında gözlükçülere adedi kadar teslim edilecektir. Bu tasnif sadece stok ürünler için geçerlidir ve optisyenlik müesseselerinin stok mallarını daha rahat listelemeleri için derneğimizin girişimleri ile  SGK’na kabul ettirilmiştir.
 
Ancak 01 Ocak 2012 tarihi itibarı ile faturalar her kalem için ayrı ayrı barkodlanarak veya karekodlanarak kesilecektir. Barkod numaraları da tedarikçilerin kestiği faturalarda belirtilmelidir.
 
Kısaca özetlemek gerekirse tedarikçinin numune çantasında olan herbir ürüne ayrı ayrı barkod numarası veya karekod verilmesi gerekmektedir.
 
Barkod okutularak Medula Optik’e tanıtılan ürünlerin barkod etiketleri mutlaka reçete üzerine yapıştırılacaktır. Karekod okutularak Medula Optik’e tanıtılan ürünlerin etiketlerinin reçete üzerine yapıştırılmasına gerek yoktur.
 
CAM TEDARİKÇİLERİNİN BARKODLAMA İŞLEMLERİ
Cam tedarikçilerimiz ile 19.12.2011 Pazartesi günü özel bir toplantı yapılacak ve değerlendirme sonucuna göre barkodlama kriterleri sitemizden ilan edilecektir.
 
 
GEREK ÇERÇEVE VE GEREKSE CAM TEDARİKÇİLERİMİZ UBB KAYITLARINI VE ÜRÜNLERİN BARKODLANMASI İŞLEMLERİNİ 31 ARALIK 2011 TARİHİNE KADAR BİTİRMELİDİRLER.
 
DERNEĞİMİZ YÖNETİM KURULU BARKODLAMA VEYA KAREKODLAMA SÜRECİNİ PROFESYONELCE TAKİP EDEREK GEREK TEDARİKÇİ ÜYELERİMİZİN GEREKSE OPTİSYENLİK MÜESSESELERİNİN EN VERİMLİ ÇALIŞMAYI YAPMALARINI HEDEFLEMEKTEDİR. BU SEBEPLE DERNEĞİMİZ VE SGK ÜST YÖNETİMİ HERGÜN BİRARAYA GELEREK YOL HARİTASINI TAKİP ETMEKTEDİR.

 

MEHMET DİBİ
TGSD BŞK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane raflarında yerini aldı Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane ...

Damlanın 40 yaş üstü bireylerde daha etkili olduğu ve 6 ile 10 saat arasında görme bozukluğunu giderdiği belirtildi....

Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı! Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı!

İçimizi ısıtan bahar aylarına geçiş döneminde uyanan doğa, mucizelerinin yanında beklenmedik sorunları da beraberinde getirebiliyor....

2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı ne kadar?

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteyen birçok genç için staj, kariyer yolculuğunun en önemli adımlarından biridi...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hakkı

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nasıl kullanılacak? Bilinen adıyla işçi olanlar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamınd...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
ZAFER COŞAR
ZAFER COŞAR
14 Aralık 2011 09:36

Ben bu mesleğe mayıs 1974 de başladım. Bu meslek çok saygıdeğer kariyeri olan bir meslektir. Benden önce bu mesleği yapan meslektaşlarımız yanlarına kendi çocuklarını veya çok yakın akrabalarını alır yetiştirirlerdi. Optiğin o sunu duymamış kişiler sektörün adeta canını çıkarmaktalar. Çok saygıdeğer meslektaşlarım, her zaman ifade etmiş olmama rağmen bir ALLAH’ ın kullu çıkıpta doğru söylüyorsun demedi ” insan teri nitrik asite eş değerdir altını dahi eritebilecek bir baz dır.” Hele akdeniz bölgesinde iseniz metal aksamında çerçevenin yer yer oksitlenmeler altı ay içerisinde oluşmakta. Daha çok yazacak şey var ama yazdıkça tansiyonum yükseliyor. OKUYUNUZ.

Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Yakın gözlüğüne alternatif damla eczane raflarında yerini aldı Yakın gözlüğüne alternati...

Damlanın 40 yaş üstü bireylerde daha etkili olduğu ve 6 ile ...

Dikkat, konjonktivit mevsimi başladı! Dikkat, konjonktivit mevs...

İçimizi ısıtan bahar aylarına geçiş döneminde uyanan doğa, m...

2024 yılı stajyer maaşı ne kadar? 2024 yılı stajyer maaşı n...

İş dünyasına adım atmak, öğrenmek ve deneyim kazanmak isteye...

Mesul Müdürlerin İzin Hakkı Mesul Müdürlerin İzin Hak...

Ve yaz geldi. Optisyenler izini hakketti. Şimdi izinler nası...

Sivas’ ta Bayramlaşma Sivas’ ta Bayramlaş...

Valimiz Sn. Yılmaz Şimşek'in ev sahipliğinde, düzenlenen bay...

‘Gözlük’lere dikkat! ‘Gözlük’lere dikkat!...

Ülkemizde gözlük sektörü milyonlarca dolarlık önemli bir sek...

Gözlük takmak kazancı artırıyor! Gözlük takmak kazancı art...

Bangladeşli işçilerin katıldığı bir araştırmada gözlük kulla...

Güneş gözlüğünüzü 2-3 yılda bir değiştirin! Güneş gözlüğünüzü 2-3 yıl...

Nasıl ki lens veya numaralı gözlüklerinizi yeniliyorsanız, g...

Kadir Gecesi Kadir Gecesi

Kadir Gecesi, İslam inancına göre Kur'an'ın, Allah tarafında...

2024’te fuarcılık hizmetlerine 83 milyon TL bütçe 2024’te fuarcılık hizmetl...

İzmir Ticaret Odası (İZTO) 2023 yılında fuarcılık hizmetleri...

Magazin HABERLERİ
Web TV