a balloon
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Akıllı e Progressiveler geliyor!

Avrupalı şirketler, eProgressive akıllı gözlükler bu yılın sonlarına doğru halka sunulmadan önce stratejik bir dağıtım ortaklığı kapsamında işbirliği yapıyor. Akıllı gözlükler, progresif lenslere ihtiyaç duyan hastalara kolaylık ve konfor sağlamak için değiştirilebilir lens teknolojisini kullanıyor.

22 Ocak 2024 - 14:33 'de eklendi ve 5183 kez görüntülendi. A+A-

Akıllı e Progressiveler geliyor!

Belçika merkezli görme teknolojisi firması Morrow ve Fransız lens üreticisi Novacel Optical, akıllı gözlükleri bir üst seviyeye taşımak için bir araya geldi.

Şirketler, Morrow’un değiştirilebilir lens teknolojisiyle görüşü geliştirmek üzere tasarlanan eProgressive akıllı gözlüklerinin lansmanı için stratejik bir dağıtım ortaklığına girdiklerini bir basın açıklamasıyla duyurdu. Gözlükler 2024 mali yılının ikinci çeyreğinde tüketicilere sunulacak.

Morrow ve Novacel Optical, eProgressive akıllı gözlük lansmanına hazırlık için ortaklık yapıyor.

Novacel Optical CEO’su Jenkiz Saillet, “Bu işbirliği, Novacel Optical’ın gözlük pazarına en son yenilikleri getirmeye adanmış tüketici ve optisyen merkezli yaklaşımının bir örneğidir” dedi.

Morrow’un eProgressive gözlükleri, bir düğmeye basarak doğal göz uyumunu taklit ederek çalışır. Bir elektrik akımı gözlükteki sıvı kristal lensi harekete geçirerek ışığın kırılmasını anında değiştiriyor. Bu da gözlüğün odak noktasını yakından uzağa ya da tam tersi yönde değiştirmesini sağlayarak birden fazla progresif cam çiftine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Gözlükler arasında geçiş yapmak yerine, progresif gözlük kullananlar gözlüklerini çıkarmadan sokakta yürürken telefonlarına bakabilirler.

Görüş odakları arasındaki geçişin sadece 0,6 saniye sürmesi sayesinde eProgressive gözlükler daha geniş bir görüş alanı, daha az yan bozulma ve daha iyi derinlik algısı ve konfor sağlıyor. Morrow, müşterilerinin konforundaki bu artışın gözlüklerin Net Tavsiye Skoru’nun 67’nin üzerinde olmasının bir göstergesi olduğunu ve “yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti anlamına geldiğini” söyledi. eProgressive gözlüklerin sağladığı diğer faydalar arasında daha az sapma, daha hızlı adaptasyon, camların alt kısmının bulanık olmaması, yakın görüş açıldığında okuma için elektronik bir destek ve daha yüksek konfor yer alıyor.

Şirket, bifokal ve progresif camlarla ilgili yaygın bir memnuniyetsizlik olduğunu, son çalışmaların hastaların %26’sının memnun olmadığını ve %13’ünün göz yorgunluğu, görme azalması ve çevresel sorunlar nedeniyle uyum sağlamakta zorlandığını gösterdiğini belirtiyor. Morrow, çevresel görüş kaybı, okuma için sınırlı görüş alanı, ekran çalışması sırasında zayıf ergonomi ve daha yüksek düşme riskini geleneksel progresif lenslerin dezavantajları olarak detaylandırıyor.

Ortaklık, Novacel Optical’ın Morrow’un teknolojisine Fransa ve İsviçre pazarları için özel erişim elde etmesine olanak tanıyor, çünkü Novacel Fransa’nın ana gözlük üreticilerinden biri.1

Haber bültenine göre, şirketlerin ortak hedefi Fransa ve İsviçre’de presbiyopisi olan 30 milyondan fazla kişiye daha iyi görüş ve konfor sağlamak.

Morrow CEO’su Paul Marchal, “Her şeyin geliştiği dijital bir çağda, gözlükler geçmişte takılı kaldı” dedi. “Bu anlaşma 7 yıllık yorulmak bilmez bir çalışmanın sonucudur. Sonunda pazara gerçek yenilik ve daha iyi görüş getiriyoruz.”

Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisini kullanan akıllı gözlükler, Google’ın 2013 yılında Google Glass’ı piyasaya sürmesiyle birlikte yaklaşık on yıldır hem tüketici hem de endüstriyel pazarda dolaşıyor. Akıllı gözlükler, internet aracılığıyla bilgileri bir görüş alanına yerleştirmek için mevcut ortamla birlikte çalıştıklarından, başlangıcından bu yana endüstriyel kullanımda daha popüler hale geldi. Gömülü kablosuz gözlüklerde bu, şeffaf baş üstü ekranı, transparan ekranlar veya AR kaplaması yoluyla gerçekleştirilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sivas SGK il müdürüne ziyaret Sivas SGK il müdürüne ziyaret

Mesleki problemlerimizle ilgili görüş alışverişinde bulunduk....

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik v...

Çanakkale Savaşı kahramanı olan Mustafa Kemal kurtuluşun Anadolu topraklarında Anadolu halkıyla birleşerek top yekûn savaşarak kazanıla...

OptisyeninSesi e dergi/ 126.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 126.Sayı

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebilir, 7/24 Erişim, İndir & Oku....

Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları içerler, kavga ederler, küfür ederler ama beddua etmezler dedi....

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Hocaoğlu Optik
SON EKLENEN HABERLER
Sivas SGK il müdürüne ziyaret Sivas SGK il müdürüne ziy...

Mesleki problemlerimizle ilgili görüş alışverişinde bulunduk...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs Atatürk’ü ...

Çanakkale Savaşı kahramanı olan Mustafa Kemal kurtuluşun Ana...

OptisyeninSesi e dergi/ 126.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 1...

Türkiye’ nin optik dijital dergisi, Tüm cihazlarda erişilebi...

Sevdandan Bulasın Sevdandan Bulasın

Biz ah etmeyi asırlar önce bıraktık. Bizim buranın insanları...

Optisyenlik mevzuatı hatırlatmaları Optisyenlik mevzuatı hatı...

Optisyenlik müessesesi açıp işletmek isteyenler, müessesenin...

Vefat ve başsağlığı Vefat ve başsağlığı

Merhumeye Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, C...

Şubat 2024 SGK Reçete bedelleri ödemesi Şubat 2024 SGK Reçete bed...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Ehliyet reformu: Gönüllü öz değerlendirme işe yarayabilir mi? Ehliyet reformu: Gönüllü ...

Araştırmalar ve kazalar, 70 yaş ve üzeri kişilerin en azında...

Sağlık İstatistikleri yıllığı yayınlandı Sağlık İstatistikleri yıl...

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl hazırlanan Sağlık İstati...

Taklitlerine dikkat! Taklitlerine dikkat!

Konuşma dilindeki sahte veya kopya (kopya) terimleri, yasal ...

Magazin HABERLERİ
Web TV