Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
br/>
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Acuvue Oasys Transitions lensleri artık Türkiye’de!

Yapılan araştırmaya göre,Türklerin gözlerinin ışıktan etkilendiği ve bu etkinin gözlerinde rahatsızlık ve yorgunluğa sebep olduğu belirtiliyor.

02 Ağustos 2019 - 16:07 'de eklendi ve 2570 kez görüntülendi. A+A-

Acuvue Oasys Transitions lensleri artık Türkiye’de!

Johnson & Johnson Vision’ın akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue Oasys with Transitions lensleri artık Türkiye’de!

Türünün ilk örneği Acuvue Oasys with Transitions kontakt lensleri değişen ışık koşullarına kesintisiz bir şekilde uyum sağlıyor.

Johnson & Johnson Vision’ın yaptırdığı araştırmaya göre, Türklerin %95’i gözlerinin ışıktan etkilendiğini ve bu etkinin gözlerinde rahatsızlık ve yorgunluğa sebep olduğunu belirtiyor.

İstanbul, 02 Ağustos 2019 – Johnson & Johnson Vision’ın akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue Oasys with Transitions fotokromik kontakt lensleri Türkiye’de satışa sunulmaya başladı. Türünün ilk örneği olan fotokromik lens hem iç mekân hem dış mekânda parlak ışık hassasiyetini azaltarak görme kusurunun düzeltilmesinin ötesinde fayda sağlıyor.

Akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue Oasys with Transitions kontakt lensleri, göz konforunu koruyarak yapay ışıktan UV ışıklarına kadar gün boyunca değişen ışık koşullarına gözlerin daha hızlı adapte olmasına yardımcı oluyor.

Time Dergisi tarafından düzenlenen 2018’in En İyi Buluşları arasında yer alan Acuvue Oasys with Transitions, gözlerin parlak ışığa adaptasyonunu 5 saniye hızlandırıyor. Geceleri parlak ışıkların çevresindeki haloları ve ışık saçılmalarını azaltarak gün boyu daha rahat bir görüş sağlıyor.

Akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue kontakt lenslerin Türkiye’de satışa sunulmasından oldukça mutlu olduklarını belirten Johnson & Johnson Türkiye Profesyonel Eğitim ve Gelişim Müdürü Op. Dr. Banu Arslan; “Her gün, göz konforunu ve görmeyi etkileyen yoğun ışığa ve UV ışınlarına maruz kalıyoruz. Bu teknolojinin göz sağlığı ve bakımı ile ilgili endüstri alanında çığır açacağına inanıyoruz. Acuvue Oasys with Transitions ile kontakt lens kullanıcılarına, göz sağlığının korunmasını desteklemenin ve günlük ışık koşullarıyla ilgili stresi yönetmede yardımcı olmanın sorunsuz bir yolunu sunuyoruz.” dedi.

Akıllı ışık teknolojisi 10 yılı aşkın derinlemesine yapılan araştırma ve geliştirmeye dayanıyor. Johnson & Johnson Vision’ın gerçekleştirdiği son araştırma bulguları, çoğu Türk insanının görüş kalitesinin ışıktan etkilendiğini ortaya koyuyor. Araştırma sonuçlarına göre:

Ankete katılanların %95’i, belirtilen günlerde gözlerinin ışıktan etkilendiğini ve bu etkinin gözlerinde rahatsızlık ve yorgunluğa sebep olduğunu belirtiyor.

Anketin Y ve Z kuşağı katılımcıları, ışığın yarattığı baş ağrısı ve göz rahatsızlığı gibi reaksiyonlardan şikâyet etmeye daha yatkın.

Ankete katılanların %80’i en çok araba kullanırken gözlerinin ışıktan rahatsız olduğunu belirtiyor. Katılımcıların %77’si ise kapalı bir ortamdan aydınlık ve bol ışıklı bir ortama geçtikleri zaman gözlerinin rahatsız olduğunu ifade ediyor.

• Katılımcıların %91’i günlük hayatta ışığın etkisini gözlerini kısarak azaltmaya çalıştıklarını belirtiyor. Aldıkları diğer önlemler arasında bilgisayarın ekran parlaklığını azaltma (%83), bulunulan ortamın ışığını kısma veya azaltma (78%) ve fazla ışıklı ortamda gölgede kalma (77%) bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Yıl 1938 Türkiye ye Kontaktlens Geldi. Yıl 1938 Türkiye ye Kontaktlens Geldi.

Göz Hastalıkları Mütehassısı Sotiri Kondorupudis, Galatasaray'daki muayenehanesinde, gözlük yerine hastalarının, göz bebeklerinin önüne...

Çalışma Komisyonlarına üye alımları başladı Çalışma Komisyonlarına üye alımları başl...

Benimde bir düşüncem var, bende görev almak istiyorum, bende mesleğim için çalışabilirim diyen her meslektaşımızı bu komisyonlarda görm...

İstanbul Odası bölge temsilcileri arıyor İstanbul Odası bölge temsilcileri arıyor...

Bölgelerde bulunan Optisyen /Gözlükçü meslektaşlarımızın sayısına göre belirlenecek olan temsilci sayısı ve başvuru sonuçları duyurulac...

Sorumlu Müdür belgesi alacakların dikkatine! Sorumlu Müdür belgesi alacakların dikkat...

Tıbbi cihaz satış merkezlerinde çalışmak üzere "sorumlu müdür", "satış tanıtım elemanı” ve "klinik destek elemanı” yeterlilik belgeleri...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

.. Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Yıl 1938 Türkiye ye Kontaktlens Geldi. Yıl 1938 Türkiye ye Konta...

Göz Hastalıkları Mütehassısı Sotiri Kondorupudis, Galatasara...

Çalışma Komisyonlarına üye alımları başladı Çalışma Komisyonlarına üy...

Benimde bir düşüncem var, bende görev almak istiyorum, bende...

İstanbul Odası bölge temsilcileri arıyor İstanbul Odası bölge tems...

Bölgelerde bulunan Optisyen /Gözlükçü meslektaşlarımızın say...

Sorumlu Müdür belgesi alacakların dikkatine! Sorumlu Müdür belgesi ala...

Tıbbi cihaz satış merkezlerinde çalışmak üzere "sorumlu müdü...

2.Meslek İçi Eğitim Programı 2.Meslek İçi Eğitim Progr...

Kocaeli Optisyen ve Gözlükçüler odası meslektaşlarımızın mes...

Boşa aidat ödemeyin! Boşa aidat ödemeyin!

Türkiye Optik ve Optometrik Meslekler Derneğimize 2020 yılı ...

OptisyeninSesi e dergi/ 75.Sayı OptisyeninSesi e dergi/ 7...

Dijital platform da optik sektörünün sesi olmaya devam eden ...

SGK Sözleşme süresi uzatıldı! SGK Sözleşme süresi uzatı...

Kurumumuzla sözleşmeli olup 2020 yılında da halen hizmet alı...

SGK, 2019 Ekim Ayı Reçete Bedelleri Ödemesi SGK, 2019 Ekim Ayı Reçete...

Kurum ile Bankaların protokolleri sona erdiği için artık ban...

Mustang’dan Erkeklere Özel Alternatifler Mustang’dan Erkeklere Öze...

Modadan vazgeçmeden, hem cool hem de kullanışlı optik çerçev...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Gündem, Haberler
Iğdır’da kaçakçılık operasyonu: 5 gözaltı

Iğdır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışma sonucu bin 253 adet gözlük ele geçirilirken, 5 kişi gözaltına alındı.

Kapat