OptisyeninSesi
OptisyeninSesi
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

Acuvue Oasys Transitions lensleri artık Türkiye’de!

Yapılan araştırmaya göre,Türklerin gözlerinin ışıktan etkilendiği ve bu etkinin gözlerinde rahatsızlık ve yorgunluğa sebep olduğu belirtiliyor.

02 Ağustos 2019 - 16:07 'de eklendi ve 1931 kez görüntülendi. A+A-

Acuvue Oasys Transitions lensleri artık Türkiye’de!

Johnson & Johnson Vision’ın akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue Oasys with Transitions lensleri artık Türkiye’de!

Türünün ilk örneği Acuvue Oasys with Transitions kontakt lensleri değişen ışık koşullarına kesintisiz bir şekilde uyum sağlıyor.

Johnson & Johnson Vision’ın yaptırdığı araştırmaya göre, Türklerin %95’i gözlerinin ışıktan etkilendiğini ve bu etkinin gözlerinde rahatsızlık ve yorgunluğa sebep olduğunu belirtiyor.

İstanbul, 02 Ağustos 2019 – Johnson & Johnson Vision’ın akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue Oasys with Transitions fotokromik kontakt lensleri Türkiye’de satışa sunulmaya başladı. Türünün ilk örneği olan fotokromik lens hem iç mekân hem dış mekânda parlak ışık hassasiyetini azaltarak görme kusurunun düzeltilmesinin ötesinde fayda sağlıyor.

Akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue Oasys with Transitions kontakt lensleri, göz konforunu koruyarak yapay ışıktan UV ışıklarına kadar gün boyunca değişen ışık koşullarına gözlerin daha hızlı adapte olmasına yardımcı oluyor.

Time Dergisi tarafından düzenlenen 2018’in En İyi Buluşları arasında yer alan Acuvue Oasys with Transitions, gözlerin parlak ışığa adaptasyonunu 5 saniye hızlandırıyor. Geceleri parlak ışıkların çevresindeki haloları ve ışık saçılmalarını azaltarak gün boyu daha rahat bir görüş sağlıyor.

Akıllı ışık teknolojisine sahip Acuvue kontakt lenslerin Türkiye’de satışa sunulmasından oldukça mutlu olduklarını belirten Johnson & Johnson Türkiye Profesyonel Eğitim ve Gelişim Müdürü Op. Dr. Banu Arslan; “Her gün, göz konforunu ve görmeyi etkileyen yoğun ışığa ve UV ışınlarına maruz kalıyoruz. Bu teknolojinin göz sağlığı ve bakımı ile ilgili endüstri alanında çığır açacağına inanıyoruz. Acuvue Oasys with Transitions ile kontakt lens kullanıcılarına, göz sağlığının korunmasını desteklemenin ve günlük ışık koşullarıyla ilgili stresi yönetmede yardımcı olmanın sorunsuz bir yolunu sunuyoruz.” dedi.

Akıllı ışık teknolojisi 10 yılı aşkın derinlemesine yapılan araştırma ve geliştirmeye dayanıyor. Johnson & Johnson Vision’ın gerçekleştirdiği son araştırma bulguları, çoğu Türk insanının görüş kalitesinin ışıktan etkilendiğini ortaya koyuyor. Araştırma sonuçlarına göre:

Ankete katılanların %95’i, belirtilen günlerde gözlerinin ışıktan etkilendiğini ve bu etkinin gözlerinde rahatsızlık ve yorgunluğa sebep olduğunu belirtiyor.

Anketin Y ve Z kuşağı katılımcıları, ışığın yarattığı baş ağrısı ve göz rahatsızlığı gibi reaksiyonlardan şikâyet etmeye daha yatkın.

Ankete katılanların %80’i en çok araba kullanırken gözlerinin ışıktan rahatsız olduğunu belirtiyor. Katılımcıların %77’si ise kapalı bir ortamdan aydınlık ve bol ışıklı bir ortama geçtikleri zaman gözlerinin rahatsız olduğunu ifade ediyor.

• Katılımcıların %91’i günlük hayatta ışığın etkisini gözlerini kısarak azaltmaya çalıştıklarını belirtiyor. Aldıkları diğer önlemler arasında bilgisayarın ekran parlaklığını azaltma (%83), bulunulan ortamın ışığını kısma veya azaltma (78%) ve fazla ışıklı ortamda gölgede kalma (77%) bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Optisyen-Gözlükçüler Odaları göreve başlıyor. Optisyen-Gözlükçüler Odaları göreve başl...

Türkiye genelindeki Optisyen-Gözlükçüler odalarının kuruluşuna dair mazbatalar, birlik yönetimince bölgelerde kurulacak Oda temsilciler...

Reçeteye yazılan talimat herkesi duygulandırdı Reçeteye yazılan talimat herkesi duygula...

Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanı Opr. Dr. Gökhan Saçkan'ın personele yönelik reçeteye yazdığı talimat herkesi d...

Gençlere çok önemli 20 öğüt! Gençlere çok önemli 20 öğüt!

İşin olumsuz yanlarına takılıp kalmayın. İntikam hırsıyla yanmayın. Hep ileriye, geleceğe bakın. Küçük şeylerden de zevk alın....

Birlik hakkında soruşturma açıldı Birlik hakkında soruşturma açıldı

Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, soruşturma açılan birliklere kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgis...

HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

.. Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Optisyen-Gözlükçüler Odaları göreve başlıyor. Optisyen-Gözlükçüler Odal...

Türkiye genelindeki Optisyen-Gözlükçüler odalarının kuruluşu...

Reçeteye yazılan talimat herkesi duygulandırdı Reçeteye yazılan talimat ...

Afyonkarahisar Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanı Opr...

Gençlere çok önemli 20 öğüt! Gençlere çok önemli 20 öğ...

İşin olumsuz yanlarına takılıp kalmayın. İntikam hırsıyla ya...

Birlik hakkında soruşturma açıldı Birlik hakkında soruşturm...

Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, soruş...

‘Opti’ 2020 için hazırlanıyor! ‘Opti’ 2020 i...

Yaklaşık 60.000 metrekare. Bir önceki yılda olduğu gibi, opt...

ABD’li dev Türkiye’ye hızlı girdi ABD’li dev Türkiye’ye hız...

Uzun zamandır Türk pazarında satış yapan ABD’nin en önemli s...

Cep Telefonu ve Tabletler görme kaybını hızlandırıyor Cep Telefonu ve Tabletler...

Toledo Üniversitesi uzmanları tarafından yapılan araştırmada...

Kayıt dışı üretime Ürün Takip Sistemi darbesi Kayıt dışı üretime Ürün T...

Dünyada tek olan Ürün Takip Sistemi ile tıbbi cihaz ve kozme...

Vefat ve Başsağlığı Vefat ve Başsağlığı

Merhuma Allah’tan Rahmet, Kederli Ailesine, Sevenlerine, Cam...

Tarihsel süreç içerisinde gözlüğün gelişimi Tarihsel süreç içerisinde...

Kullanma oranının yüksekliği, toplumun gelişmişlik düzeyinin...

Magazin HABERLERİ
Web TV
Daha fazla Gündem, Haberler
Iğdır’da kaçakçılık operasyonu: 5 gözaltı

Iğdır İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan çalışma sonucu bin 253 adet gözlük ele geçirilirken, 5 kişi gözaltına alındı.

Kapat