OptisyeninSesi
OptisyeninSesi
Optisyenin Sesi Reklam
Ada Optical
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

İtalyan Safilo Grup gözümüze göz dikti!

Türkiye’yi Orta ve Doğu Avrupa’nın merkezi yapan İtalyan gözlük devi Safilo Group, her bütçeye uygun ürünleri ile tüketiciye ulaşmayı planlıyor.

05 Mart 2017 - 16:05 'de eklendi ve 1201 kez görüntülendi. A+A-

İtalyan Safilo Grup gözümüze göz dikti!

İtalyan gözlük şirketi Safilo, 1878 yılında kuruldu. Bugün 3’ü İtalya, diğerleri Slovenya, İskoçya, ABD ve Çin’de olmak üzere 7 fabrikada üretim yapıyor. 39 ülkede kendi şirketiyle faaliyet gösterirken 70 ülkede iş ortaklarıyla hareket ediyor.

Grubun tüketiciye ulaştığı ülke sayısı ise 130’a ulaşıyor. Bünyesinde 8 bin kişi istihdam eden, geçen yıl 1 milyar 252 milyon euro ciro yapan Safilo, lüks gözlükte dünya lideri. Dior, Elie Saab, Fendi, Givenchy, Jimmy Choo, Marc Jacobs, Hugo Boss, Tommy Hilfiger gibi 30 markanın lisanslı üretimini yapan Safilo’nun kendisine ait de Carrera, Polaroid, Smith ve 3D tekniği ile ürettiği Oxydo markaları bulunuyor. Yaklaşık 30 yıl Türkiye’de distribütör kanalıyla tüketiciye ulaşan Safilo, 2015’te Türkiye’de kendi şirketini kurdu. Türkiye dahil, Orta ve Doğu Avrupa’da 24 ülkeyi Türk yönetici Çiler Yıldız’a bağladı.

Potansiyel çok yüksek

Bağımsız İtalyan gözlük üreticisi olarak nitelendirilen grubun Türkiye’ye inancının büyük olduğunu belirten Safilo Group Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Çiler Yıldız, bütün planlarını büyüme üzerine yaptıklarını söyledi. Geçen yılın kendileri için test yılı olduğunu kaydeden Yıldız, “Uzun yıllara dayanan deneyimimiz, teknik altyapımız ve dünya geneline yayılan güvenilirliğimiz ile en yüksek kalitede ve yaratıcı tasarım anlayışı ile hizmet veriyoruz. Büyüme stratejimizi, hızlı değişen global trendlere bağlı olarak kurduğumuz tasarımcı network’ümüz ile destekliyoruz. Grubumuz gelişmekte olan ülkelerde büyümeyi planlıyor. Türkiye, Rusya, Macaristan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Ukrayna’nın da aralarında olduğu bölge bu anlamda büyük önem taşıyor. Safilo Türkiye’yi bu bölgenin merkezi olarak konumlandırdı. Türkiye’de potansiyel o kadar yüksek ki satış hedefi koymaya gerek yok. Safilo da bu potansiyeli değerlendirmek için geldi” diye konuştu.

Türkiye’ye güveniyoruz

Türkiye’de 6 bin 500 civarında optikçi olduğunun tahmin edildiğini ifade eden Yıldız, şirket olarak orta ve üst segmenttekilerde ürünleriyle yer alacaklarını vurguladı. Çiler Yıldız, şöyle konuştu:

“Lüks markalarımıza güveniyoruz. Türkiye’de Carrera ve Polaroid markalarımızla da yüksek hedef ve beklentilerimiz var. 2016 bizim için test yılıydı. Şimdi hızlanma ve büyüme zamanı. Sadece güneş gözlüğünde değil optikte de büyük hedeflerimiz var. Türkiye ekonomisine güveniyor ve pazarın potansiyeline inanıyoruz. İş ortaklarımızla kazan-kazan prensibine dayanarak kurduğumuz ilişkilerimizi, uzun yıllar daha da güçlendirerek sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Hem sektör hem rekabet büyüyor

ÇİLER Yıldız’ın verdiği bilgiye göre Türkiye’de 3.7 milyar TL’lik pazar var. Bunun 1.4 milyar TL’nin üzerinde bölümü güneş gözlüğü, 1.1 milyar TL’si çerçeve, 1.1 milyar TL’den fazlası lens grubu. Türkiye’de pazar her yıl büyüyor. İklim ve genç nüfus büyümeyi tetikleyen en önemli etkenler…

Özel gözlüğe gelen yüksek talep şaşırttı

ÇİLER Yıldız, grubun 150’den fazla tasarımcıdan oluşan ekiple yılda 3 bin yeni modeli piyasaya sürdüğünü söyledi. Yıldız, sözlerin şöyle sürdürdü:

“Atelier, Lüks, Outdoor Spor, Lifestyle ve Güncel Moda ve Mass Cool olmak üzere farklı segmentlerde üretim yapıyoruz. 200 TL’ye de 4 bin 300 TL’ye de ürünümüz var. Atelier segmentinde Elie Saab ve Oxydo’yla fark yaratacağız. Elie Saab çok özel olacak. Türkiye’de fiyatı 4 bin liranın üzerinde olan markanın özel üretim gözlüklerine beklediğimizin üzerinde sipariş geldi.”

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Sağlık Politikaları Enstitüsü kurulacak Sağlık Politikaları Enstitüsü kurulacak...

Ankara'da Türk Sağlık Enstitüleri Başkanlığı bünyesinde Sağlık Politikaları Enstitüsü kurulacak....

İndirimli satışta izdiham İndirimli satışta izdiham

THY Dış Hatlar'da unutulan eşyalar ihale sonrasında geçtiğimiz gün satışa çıktı. On binlerce ürünün satılacağını duyan vatandaşlar İsta...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Sağlık Politikaları Enstitüsü kurulacak Sağlık Politikaları Ensti...

Ankara'da Türk Sağlık Enstitüleri Başkanlığı bünyesinde Sağl...

İndirimli satışta izdiham İndirimli satışta izdiham...

THY Dış Hatlar'da unutulan eşyalar ihale sonrasında geçtiğim...

“Gözlük Camınızı Mesleğinize Göre Seçin” “Gözlük Camınızı Me...

Uzmanlara göre her mesleğin görüş ihtiyacı farklı olduğu içi...

Doğum Günü Doğum Günü

Kimseyi sevmiyorum. Ya da sevemiyorum. Zaman içinde böyle ab...

Gözlükçü Kamuoyuna Duyuru Gözlükçü Kamuoyuna Duyuru...

2012 yılında T.O.O.M.D. Yönetim Kurulun’ da Mesleğe hizmet e...

Reçete Kayıt Defteri Cezalarına Emsal Karar Reçete Kayıt Defteri Ceza...

Reçete kayıt defterine kayıt edilmeyen reçeteler ile ilgili ...

İstanbul Eczacılar Odası Optik Komisyonu ile Gerçekleştirilen Toplantı İstanbul Eczacılar Odası ...

İstanbul Eczacılar Odası Optik Komisyonunun daveti üzerine 2...

Kontaktlens Satışlarımız Başladı!!!! Kontaktlens Satışlarımız ...

İktisadi işletmemizden Alcon firmasına ait lens ve solüsyonl...

TC Sağlık Bakanlığı Uyardı! TC Sağlık Bakanlığı Uyard...

Bir derneğin yapmış olduğu şikayet üzerine, İl sağlık müdürl...

ABD, “Genç Araştırmacı Ödülü” bir Türk’ e verildi. ABD, “Genç Araştırm...

Aydın, ABD Savunma Bakanlığı Deniz Araştırmaları Ofisi tara...

Magazin HABERLERİ
Web TV