OptisyeninSesi
OptisyeninSesi
Optisyenin Sesi Reklam
Ada Optical
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat
Optisyenin Sesi Reklam
Optisyenin Sesi Reklam
Reklamı kapat

GOK, Sendikaları ziyaret etti.

Bilindiği üzere SGK Genel Sağlık Sigortası kapsamında bulunan sigortalılarına optik ürün yardımlarını SUT EK3D listesi kapsamında yardım yapmaktadır. Kurum tarafından yapılan bu yardımlar aradan uzun süreler geçmesine rağmen Kurum tarafından bir artış ve değişiklikler yapılmamaktadır.

10 Mart 2017 - 17:08 'de eklendi ve 880 kez görüntülendi. A+A-

GOK, Sendikaları ziyaret etti.

Biz optisyenlik müesseselerinin sivil toplum kuruluşu temsilcileri olarak münferit tarihlerde bu taleplerimizi paylaştık ve paylaşmaya da devam ediyoruz.

Bu paylaşımlarımıza katkı ve destek sağlamak amacıyla diğer konfederasyonlarla iş birliği yaparak farklı mecralarda da haklı talebimizin Kuruma aktarılması tesis edilmek istenmektedir.

Bu bağlamda;

07 Mart 2017 tarihinde DİSK Genel Başkanı Sayın Kani BEKO Makamında ziyaret edilerek bahse konu hakkında kendilerine detaylı bir bilgi dosyası ile bu durum aktarıldı. Mensuplarının bu bedellerle hizmet alamadığını, Kurum tarafından yapılan yardımın günümüz şartlarına göre çok altta kaldığını, sigortalıların bu taleplerinin tarafımızca aktarıldığı ama işbirliği ile bu taleplerimize karşılık bulabileceğimiz bilgisi paylaşıldı.

Sayın Kani BEKO’da bu durumun kabul edilemeyeceğini, vatandaşlarımızın hizmet alımlarını imkansız kılan bu durum için DİSK olarak gereken destekleri sağlayacağı bilgisini bizlerle paylaşarak, ziyaretimiz birlikte çekilen resimle son buldu.

İkinci Ziyaretimizi (Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu ) KESK Eş Genel Başkanı Sayın Lami ÖZGEN 9 Mart 2017 tarihinde Ankara da Sayın Genel Başkanımız Sayın Turgut VARDİ ile Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ramazan ÖZMUTLU Makamında ziyaret etti. Yapılan görüşmeden Kamu emekçileri adına sağlıktan eğitime her türlü ihtiyaç ve talepleri idare ile paylaştıklarını, optik ürünler ile ilgili durumun detayını bilmediklerini ziyaret ile anılan konu hakkında bilgi dosyası ve paylaşım yapılarak vatandaşlarımız adına sürdürülebilir bir sağlık hizmetinin yapılabilmesi için gereken destekleri sağlayacağını ifade etti. Yine 9 Mart 2017 tarihinde Saat 13:30 da Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezinde  Sayın Genel Başkan İsmail KONCUK ziyaret edildi.Ziyaretimizde yine SUT yer alan fiyatlar üzerinden sigortalıların fark ödeme zorlukları çektiklerini, yıllık enflasyon oranı baz alınarak artış yapılabilmesi, yada döviz kurlarındaki değişikliklerde ilaçlarda uygulanan sabit kur üzerinden değişiklik yapılması olabileceği bilgisi paylaşıldı.

Diğer taraftan milletvekillerimize ve yakınlarına gözlük cam ve çerçeve bedeli 400 TL ilken GSS kapsamındaki bir vatandaşımıza yaklaşık 40 TL ödemenin bulunduğunu bu durumların göz önünde bulundurularak yenii bir düzenleme yapılması istenmesi konusunda ortak payda oluşturuldu. Sayın Koncuk T.C. Maliye Bakanlığı, ÇSGB ve SGK ayrı ayrı durumu bildiren yazışmalar yapacaklarını, konunun birinci dereceden takipçisi olacaklarını ifade etti.

 

GOK Yönetim Kurulu

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Şubat 2017 Dönemi Optik Katılım Payı Şubat 2017 Dönemi Optik Katılım Payı...

2017 Şubat ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çalıştığınız banka hesaplarınıza gönderilmesi planlanmaktadır....

Tcesis Sınav Tcesis Sınav

Eğitimi açılan kursiyerlerin sınavlarının açılabilmesi için asgari eğitim devam şartını sağlamanın yanı sıra ilgili alanlarda eğitim üc...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Gezginin Dünyası
SON EKLENEN HABERLER
Şubat 2017 Dönemi Optik Katılım Payı Şubat 2017 Dönemi Optik K...

2017 Şubat ayına ait optik katılım payı fatura bedelleri çal...

Tcesis Sınav Tcesis Sınav

Eğitimi açılan kursiyerlerin sınavlarının açılabilmesi için ...

Buhar Gücüyle Çalışan Gözlük Buhar Gücüyle Çalışan Göz...

Yuvarladığı camın şeklinden dolayı bugünkü bildiğim gözlüğün...

Menopoz gözde kuruluk yapıyor Menopoz gözde kuruluk yap...

Menopoz döneminin göz yaşını azaltıp göz kuruluğuna neden ol...

İki ay içinde 12 bin 500 sağlık personeli atanacak İki ay içinde 12 bin 500 ...

Sağlık Bakanı Akdağ: "(Sağlıkta atamalar) Kalan 12 bin 500'ü...

GOK, Hak İşçi Sendikalarını (Hak-İş) Ziyaret etti. GOK, Hak İşçi Sendikaları...

SGK Genel Sağlık Sigortası kapsamında bulunan sigortalıları...

Kamu Personel Alım Sistemi Değiştiriliyor mu? Kamu Personel Alım Sistem...

Devlet Personel Başkanlığı 'Kamu Personel Alım Sistemi Değer...

TBMM Reçetelerini karşılayan meslektaşlarımızın dikkatine!!! TBMM Reçetelerini karşıla...

Türkiye Büyük Millet Meclisinden gelen "TBMM mensuplarının s...

Sağlık Politikaları Enstitüsü kurulacak Sağlık Politikaları Ensti...

Ankara'da Türk Sağlık Enstitüleri Başkanlığı bünyesinde Sağl...

İndirimli satışta izdiham İndirimli satışta izdiham...

THY Dış Hatlar'da unutulan eşyalar ihale sonrasında geçtiğim...

Magazin HABERLERİ
Web TV